گردانندگان درگاه جعلی اینترنتی کودکان بهشت کلاهبردار بودند

کرج - ایرنا - رئیس پلیس فتا البرز اعلام کرد: اعضای باندی متخلف که از طریق درگاه جعلی اینترنتی تحت عنوان ' کودکان بهشت ' کلاهبرداری می کردند، در این استان دستگیر شدند.

سرهنگ محمد اقبالی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در پی چندین فقره شکایت مشابه به پلیس فتا استان البرز مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی افراد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس این استان قرار گرفت.
وی اضافه کرد: با پیگیری های اطلاعاتی مشخص شد که افرادی در فضای مجازی یک درگاه اینترنتی جعلی با نام «کودکان بهشت » راه اندازی کرده و برخی افراد از روی نا آگاهی و حس نوعدوستی مبالغی به حساب این شبکه واریز کرده اند.
اقبالی خاطرنشان کرد: به دنبال واریز این وجوه ، افراد کلاهبردار و گردانندگان شبکه مذکور نیز مبالغ دیگری از حساب شاکیان برداشت می کنند.
وی گفت: با پیگیری های اطلاعاتی پلیس فتا استان البرز پنج نفر از اعضای باند کلاهبرداری شبکه جعلی اینترنتی «کودکان بهشت» در تهران ، البرز و مناطق دیگر کشور دستگیر شدند.
اقبالی افزود: در بررسی های بیشتر مشخص شد که این افراد اطلاعات کارت های بانکی کاربران را با ایجاد یک سایت جعلی تحت عنوان کمک به کودکان بی بضاعت دریافت و پس ازمدتی اقدام به خالی کردن حساب های بانکی آن ها می کردند.
وی بدون اشاره به میزان مبلغ کلاهبرداری متهمان بیان داشت: تاکنون 100 شاکی این پرونده شناسایی و پیگیری برای شناسایی دیگر شکات نیز ادامه دارد.
رئیس پلیس فتا البرز از هموطنان خواست، چنانچه با این شیوه مورد کلاهبرداری اینترنتی قرارگرفته اند به پلیس فتا استان البرز یا استان محل سکونت مراجعه کنند.
** کلاهبرداران فروش خودرو ارزان قیمت به دام افتادند
رئیس پلیس فتا البرز در بخش دیگری از سخنان خود از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری تحت عنوان فروش 'خودرو ارزان قیمت ' در این استان خبر داد و گفت: این افراد با تبلیغات کاذب در فضای مجازی به فریب کاربران و خریداران خودرو می پرداختند.
اقبالی افزود: این افراد در قالب ' استارت آپ ' و انتشار آگهی فروش خودرو مدل بالا زیر قیمت بازار، خریداران را به پرداخت مبالغی تحت عنوان بیعانه 50 میلیون تا 100 میلیون ریالی و وعده تحویل خودرو در 48 ساعت بعد ترغیب می کردند.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون 25 شاکی در این زمینه شناسایی و چهار متهم دستگیر شده اند که پرونده برای شناسایی شکات احتمالی دیگر باز است .
اقبالی یادآور شد که این کلاهبرداران با اجاره کارت های بانکی افراد بی بضاعت، طعمه ها به پرداخت وجوه به این حساب ها ترغیب کرده تا ردی ازخود به جا نگذارند.
رئیس پلیس فتا استان البرز به مردم هشدار داد با توجه به نزدیکی پایان سال و افزایش خریدهای نوروزی برای خرید های اینترنتی ازسایت های معتبر و اصلی استفاده کنند.
2098/ 6155

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال