رییس دانشگاه علم و صنعت:

دیپلماسی علمی در تراز بین المللی دانشگاه ها ضروری است

تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: دیپلماسی علمی در تراز بین المللی دانشگاه ها بسیار اهمیت دارد و تمرکز روی این مسئله باعث نتایج مثبت در کشور و فعالیت دانشگاه ها می شود.

جبار علی ذاکری روز یکشنبه در نهمین نشست سراسری هم اندیشی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری عنوان کرد: از زمانی که دانشگاه علم و صنعت با عنوان هماهنگ کننده دانشگاه های ایران و آلمان انتخاب شد، اقدامات حائز اهمیتی صورت گرفت.
ذاکری تصریح کرد: دیپلماسی علمی با استفاده از تعریف پروژه های مشترک و پویایی در دوره های مشترک مقاطع تحصیلات تکمیلی صورت می گیرد.
رئیس دانشگاه علم و صنعت عنوان کرد: مطلوب است از ظرفیت کشورهای بیت المللی استفاده شود. سال گذشته طرح بسیار خوبی اجرایی شد که در این طرح یک دانشگاه از ایران و یک دانشگاه از المان به همراه دو شرکت ایرانی در تامین تجهیزات و استفاده از فناوری همکاری کرده و تفاهم نامه اجرایی شد.
وی ادامه داد: سال گذشته با دانشگاه های آلمان اجلاس 'روز علم ایران و آلمان' در کشور ایران برگزار شد و تفاهم نامه های موثری به امضا رسید.
ذاکری در این نشست که در مجتمع امام خمینی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، عنوان کرد: 22 پروژه مشترک در سطح ملی با همکاری دو کشور المان و ایران امضا و در حال اجرایی شدن است.
رئیس دانشگاه علم و صنعت اظهار کرد: با وجود تمامی محدودیت های موجود در فعالیت های بین المللی، دانشگاه های ایران همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند.
وی افزود: اردیبهشت سال اینده سمیناری با دانشگاه های بزرگ آلمان در ایران برگزار می شود و دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری که با این کشور همکاری می کنند می توانند تجربیات خود را در این سمینار مطرح کنند.
نهمین نشست سراسری هم اندیشی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها، مراکز اموزش عالی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری' با حضور سفرای کشورهای اتریش، ترکیه و استرالیا و رایزنان کشورهای هند، روسیه و آلمان در تهران و جمعی از معاونین بین المللی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در حال برگزاری است.
در این مراسم از دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری که در زمینه فعالیت های بین المللی اقدامات چشمگیری داشته اند تقدیر می شود.
9465 ** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال