باهر: فقر اخلاق و جوانمردی در فوتبال ایران مشاهده می شود

تهران- ایرنا- بنیانگذار مکتب رفتار شناسی و مشاور در امور رفتاری با بیان اینکه ورزش کنش جوانمردی است، گفت: با وجود این ویژگی بارز رفتارهای ورزشی، فقر اخلاق و جوانمردی در فوتبال ایران به خوبی قابل مشاهده است.

«حسین باهر» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص افزایش ناهنجاری در فوتبال ایران اظهار داشت: در جام ملت های آسیا با وجود آنکه زیرساخت های فوتبال ایران در سطح قهرمانی این رقابت ها نبود ما دچار یک جاه طلبی غیرمنصفانه شده بودیم و در نهایت نیز برخی از رفتارهای های حاشیه ای موجب حذف ایران از این تورنمنت شد.
عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه با اشاره به رواج درگیری های کلامی و فیزیکی در فوتبال ایران گفت: ورزش در ذات خود اخلاق و جوانمردی را به همراه دارد اما رواج اینگونه برخوردها در فوتبال ایران نشان از فقر اخلاق و جوانمردی دارد. لذا برای کنترل این رفتارها بازیکنان فوتبال یا باید خودسازی کنند یا با خود بسازند.
بنیانگذار مکتب کنش‌شناسی در زمینه الگوگیری از چهره های ورزشی گفت: با توجه به آنکه فوتبال به یک تابلو مانور ملی در سطح رقابت ها تبدیل شده میزان تاثیرگذاری رفتار ستاره های این رشته ورزشی بر افراد جامعه بیش از دیگر رشته ها است؛ البته افراد جامعه نباید از غیر جوانمردان الگو بگیرند.
صاحب نظر حوزه رفتارشناسی در پایان با اشاره به راه حل کنترل این رفتارها در زمین فوتبال گفت: باید گزینش کنش گران این رشته ورزشی براساس اخلاقمداری و شایسته سالاری در دو بخش صفی و ستادی انجام شود.
ورزشی ** 2052**9118**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال