دروازه‌ای به جهنم؛ کشف نشان‌های بلاگردان در انگلیس

تهران- ایرنا- کارشناسان میراث باستانی صدها نشان بلاگردان و ضد جادوگری را در غاری در منطقه «میدلندز» در مرکز انگلیس کشف کردند.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روزنامه گاردین، کشف کارشناسان، بزرگترین حجم از نمادهای بلاگردان در انگلیس به شمار می‌‌رود که برای دفع بداقبالی یا شرارت مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
نشان‌های کشف شده شامل حروف، علائم و طرح‌هایی است که در زمان شایع بودن اعتقاد به سحر و جادو روی دیوارهای این غار حک شده است.
حک شدن این حجم از نماد روی دیوارها و سقف یک غار در حفره ای عمیق و تاریک و تنوع و گوناگونی آن، امری بی سابقه به شمار می رود.
این نشان ها به باور محافظت از انسان ها در برابر جادوگردان و نفرین در مکانی که همچنین منزلگاه تنها هنر عصر یخی در انگلیس محسوب می شود، به طور اتفاقی کشف شده است.
نمادهای محافظتی معمولا روی در و پنجره منازل و کلیساها پیدا می شود، اما این حجم از نشان های کشف شده در یک غار، تاکنون سابقه نداشته است.
به گفته کارشناسان، ممکن است از سده شانزدهم تا اوایل سده نوزدهم، زمانی که مردم از نشان های بلاگردان استفاده می‌کردند، ارتباط افراد با مذهب و دین قطع شده باشد.
«رونالد هوتون» کارشناس متخصص در زمینه شناخت فرهنگ عامه، کشف این نمادها را جالب توجه و بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: به نظر می رسد این علائم، بزرگترین مجموعه از نمادهای محافظتی است که تاکنون در غارهای انگلیس و شاید در سراسر این کشور کشف شده باشد.
فراهنگ**9109** 9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال