عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

جایگاه بین المللی آمریکا با نشست ورشو تنزل یافت

سمنان- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست ورشو لهستان موجب شکست ترامپ و تنزل جایگاه آمریکا در سطح بین المللی شد.

ابوالفضل حسن بیکی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: نشست ضدایرانی آمریکا و همدستان اش در لهستان با نام صلح و امنیت در خاورمیانه، وجاهت و عزت آمریکا را کاهش داد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موقعیت ایران در منطقه نشانه خوبی برای شکست نشست ورشو است، اضافه کرد: این نشست و دیگر نشست های ضدایرانی آمریکا می تواند سرشکستگی برای مردم و دولت آمریکا به وجود آورد.
وی تصریح کرد: دشمنان نظام اسلامی با ایجاد جنگ روانی، تحریم و نشست ضدایرانی به دنبال ایجاد وحشت در بین مردم ایران بودند و پیش بینی می کردند که نشست لهستان موجب وحشت مردم ایران و حضور کمرنگ در راهپیمایی 22 بهمن شود.
حسن بیکی گفت: آمریکا امروز به دنبال مهار اروپا و همبستگی کشورهای دیگر علیه نظام اسلامی، برای به تحقق رساندن تحریم هاست.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز کشورهای اروپایی به دنبال ایجاد اتحاد برای خارج شدن از زیرسلطه آمریکا هستند که از همین جهت آمریکا نیز به دنبال برهم زدن اتحادیه اروپا است.

** ایران به عنوان قدرت اول منطقه شناخته می شود
حسن بیکی اظهار داشت: ایران بر خلاف میل باطنی آمریکا به عنوان قدرت اول منطقه ظهور کرده است و به عنوان بازیگر بین المللی نقش مهمی ایفا می کند.
وی اضافه کرد: بسیاری از کشورهای جهان امروز به نقش ایران افتخار می کنند و لمس کردند که حاکمیت ایران برخاسته از عدالت، همبستگی، هم زیستی و دوست داشتن همه انسان ها و ملت ها است.
حسن بیکی خاطر نشان کرد: تعدادی از کشورهای اروپایی همچنان تحت سلطه آمریکا هستند و با توجه به فشارهای آمریکا سخنان ضدایرانی را مطرح می کنند.
وی ادامه داد: مردم ایران در 22 بهمن امسال با حضور حماسی و پرشور خود به کشورهای اروپایی هشدار دادند که اگر اروپا بخواهد با جمهوری اسلامی بدعهدی کند، جمهوری اسلامی با آنها قطع رابطه خواهد کرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز اگر اروپا روی حق پا بگذارد، عناصر و افراد را با تهمت ها دستگیر کند و بخواهد در سطح بین الملل به جایگاه جمهوری اسلامی خدشه وارد کند، نظام اسلامی و مردم ایران به آنها پاسخ می دهند.
به گزارش ایرنا، نشست ورشو به ابتکار آمریکایی ها روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 24 و 25 بهمن در لهستان با هدف ایجاد ائتلاف ضدایرانی برگزار شد که به عقیده تحلیل گران این نشستِ فاقد برنامه و هدف مشخص، هیچ ثمره و نتیجه ای در برنداشت.
9856/6103

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال