نوبخت: کاهش سقف فروش نفت خودتحریمی است

تهران - ایرنا - رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: اگر تحریم آمریکا را خودمان جدی تلقی کنیم و سقف فروش نفت را کاهش دهیم، خود تحریمی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «محمدباقر نوبخت» این مطلب را در مخالفت با پیشنهاد علیرضا سلیمی نماینده محلات برای کاهش سقف فروش حاصل از نفت بیان و ابراز امیدواری کرد: تحریم ظالمانه و نامعقول آمریکا را به نحو شایسته دور بزنیم همچنان که تاکنون این کار را انجام داده و از همه هنر خود نیز در این زمینه استفاده کرده ایم.
وی افزود: سال قبل سقف دو میلیون و 400 هزار بشکه نفت در روز تصویب شد اما روزهایی دو میلیون و 800 هزار بشکه نفت را هم داشتیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: اکنون هم سقف فروش نفت را 1.5 میلیون بشکه نفت در روز برای احتیاط قرار داده ایم که ممکن است بیشتر هم بتوانیم فروش داشته باشیم.
نوبخت ادامه داد: اگر خودمان تحریم آمریکا را جدی تلقی کنیم و سقف فروش نفت را کاهش دهیم کار مناسبی نیست و خود تحریمی است.
حجت الاسلام سلیمی نماینده محلات و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس دهم در جلسه علنی امروز در هنگام بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با ارائه پیشنهادی برای الحاق به بند ب تبصره یک این لایحه گفت: میزان 37 هزار میلیارد تومان از سقف فروش حاصل از نفت از بودجه باید کم شود.
نهایتا با توضیحات نوبخت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد سلیمی مخالفت کردند.
سیام*9121**1058**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال