محسن هاشمی:اشدمجازات را برای 2عضو شورای تهران درنظرگرفته اند

تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به صدور حکم دادگاه برای 2 عضو این شورا گفت: متاسفانه به نظر می رسد اشد مجازات در حکم آنان در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا محسن هاشمی روز یکشنبه در یکصد و بیست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران افزود: در هفته‌های اخیر سید محمود میرلوحی و ناهید خداکرمی اعضای شورای اسلامی شهر تهران به دادگاه احضار شدند که به دلیل سوء تفاهم نتوانستند بخوبی از خود دفاع کنند.
هاشمی افزود: متاسفانه حکم این 2 نفر صادر و به نظر می‌رسد اشد مجازات در حکم آنان در نظر گرفته شده است.
رئیس شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد که در فرصت واخواهی و تجدیدنظر این امکان فراهم شود تا 2 عضو شورای شهر بتوانند بخوبی از خود دفاع کنند.
هاشمی به جزییات حکم این افراد اشاره ای نکرده است.
به گزارش ایرنا صدور حکم دادگاه برای میرلوحی به علت شکایت محمدباقر قالیباف از وی بوده و خداکرمی نیز با شکایت ستاد امربه معروف و نهی از منکر اصفهان به دادگاه رفته است.
هنوز منابع رسمی درباره جزییات حکم این افراد اظهارنظر نکرده اند اما برخی منابع رسانه ای طی روزهای گذشته، چند سال حبس را از جمله مفاد حکم این اعضای شورای شهر تهران بر شمرده اند.

**پاسخ به سخنان قالیباف
رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به سخنان اخیر محمدباقر قالیباف شهردار پیشین پایتخت در برنامه تلویزیونی «بدون توقف» گفت: لازم است صداوسیما فرصت پاسخگویی به سخنان شهردار سابق تهران را به شورای شهر و شهرداری بدهد.
وی افزود: به نظر می‌رسد سخنان شهردار سابق تهران در برنامه بدون توقف صداوسیما ظلم به شورای جدید و شهرداری تهران است.
به گزارش ایرنا ازجمله مواردی که قالیباف در برنامه تلویزیونی اخیر بیان کرده تکذیب بدهی ۵۴ هزار میلیارد تومانی دوره گذشته شهرداری تهران بوده به طوری که گفته است: این میزان بدهی دروغ بزرگ است.

**سال قضاوت مدیریت شهری
هاشمی با بیان اینکه 97 سال قضاوت مردم نسبت به مدیریت شهری است گفت: مطالبات مردم از مدیریت شهری جدی، و شاید به همین دلیل طی چند روز گذشته اتفاقات غیرعادلانه ای علیه شورای شهر و شهرداری تهران افتاده است.
هاشمی در ادامه ابراز امیدواری کرد که مدیریت شهری با واقع گرایی و عملگرایی بتواند از این تجربه سخت عبور و انتظار مردم تهران را برآورده کند.

* دیدگاه‌های مراجع تقلید در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد
هاشمی در ادامه سخنان خود با اشاره به دیدار پیروز حناچی شهردار تهران با مراجع عظام تقلید گفت: امیدوارم بزودی مجموعه دیدگاه‌های مراجع به منظور بهره برداری در اختیار شورای شهر و مدیریت شهری قرار گیرد.
وی همچنین در ادامه درگذشت پوران شریعت رضوی همسر دکتر شریعتی را تسلیت گفت.
تهرام/7244/ 1008

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال