احداث پنج هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور

تهران-ایرنا- مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:عملیات احداث 4960 کیلومتر فیبرنوری از ماه گذشته از استان چهارمحال و بختیاری آغاز شده و تا پایان شهریور 98 در نقاط مختلف کشور به پایان می رسد.

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهرداد ترابیان درباره جزییات شروع عملیات احداث نزدیک به 5هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور که پیش از این وزیر ارتباطات از آن خبر داده بود، افزود: فیبرنوری زیرساخت توسعه ارتباطات به حساب می آید. از اینرو برای ایجاد ارتباطی با کیفیت و با سرعت بالا تعدادی از روستاهای کشور، طرحی برای کشیدن نزدیک به 5هزار کیلومتر فیبرنوری برای ایجاد با ظرفیت و کیفیت بیشتر ارتباطات تدوین و به مرحله اجرا درآمد.
وی با بیان اینکه تا پایان شهریور سال آینده قرار است احداث آن به پایان برسد، افزود: این پروژه که با همکاری شرکت مخابرات ایران از ماه گذشته به عنوان پایلوت در استان چهارمحال و بختیاری اجرا شده است، ظرفیت بیشتری به استان های محروم تری چون فارس، کرمان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و خراسان شمالی اختصاص پیدا کرده است.
به گفته ترابیان مطابق برنامه ریزی انجام شده در استان های محروم، عملیات کشیدن بین 200 تا 300 کیلومتر و مابقی استان ها 100 کیلومتر فیبرنوری اجرایی می شود.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات روز کذشته در اینستاگرام از شروع علمیات احداث 4960 کیلومتر فیبرنوری در نقاط مختلف کشور برای افزایش کیفیت خدمات نسل سوم و چهارم در حاشیه شهرها و جاده ها خبر داد.
م.ش.1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال