با تصویب مجلس؛

سهم صندوق توسعه ملی از منابع صادرات نفت 20 درصد تعیین شد

تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت را 20 درصد تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس بند الف تبصره یک بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور را بررسی و تصویب کردند.
نمایندگان در این بند مقرر کردند: سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت (نفت خام، میعانات گازی و خالص صادرات گاز) 20 ‌درصد تعیین ‌شود.
نمایندگان همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را مکلف کردند در سال 98 و متناسب با وصول منابع، بلافاصله نسبت به واریز این وجوه و سهم 14.5 درصد شرکت ملی نفت ایران از کل صادرات نفت خام و میعانات گازی(معاف از تقسیم سود سهام دولت) و سهم 14.5 ‌‌درصد شرکت دولتی تابعه وزارت نفت از محل خالص صادرات گاز (معاف از تقسیم سود سهام دولت و مالیات با نرخ صفر) و همچنین سهم سه ‌‌درصد(3%) موضوع ردیف درآمدی 210109 جدول شماره(5) این قانون اقدام کند.
براساس این مصوبه ، مبالغ مذکور به‌صورت ماهانه واریز و از ماه یازدهم سال محاسبه و تسویه می‌شود.
با تصویب نمایندگان مجلس مابه‌التفاوت سهم 20 درصد تعیین شده تا سهم قانونی سی وچهاردرصد(34%) صندوق توسعه ملی به عنوان بدهی دولت به این صندوق تلقی می شود.
نمایندگان همچنین تصویب کردند: گزارش هزینه‌کرد وجوه سهم 14.5 درصد مربوط به سهم شرکت ملی نفت ایران هر سه ماه یک‌بار توسط وزارت نفت به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و انرژی مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه می‌شود.
سیام**9121**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال