پترا: البغدادی در مرز عراق و سوریه در محاصره است

تهران - ایرنا - یک منبع عراقی شنبه شب به خبرگزاری رسمی اردن (پترا) گفت: به احتمال زیاد ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک داعش به همراه پنج تن از وزیران این گروهک در منطقه کوچکی در دیرالزور سوریه محاصره شده است.

به گزارش ایرنا، این منبع عراقی که خواست نامش فاش نشود، به پترا گفته است: این منطقه که هفت کیلومتر مساحت دارد، یک منطقه کوچک در استان دیرالزور و در مجاورت مرز عراق است.
این مسئول عراقی در این باره اعلام کرد که نظامیان کشورش مراقب آخرین تحولات هستند و آمادگی لازم برای هرگونه تغییر شرایط و برای حمایت از مرزهای عراق جهت ممانعت از ورود تروریست ها را دارند.
در همین حال، «بشیر احمد الصبیح» سردبیر روزنامه «صوت البلد» که از موصل انتشار می یابد، در گفت و گو با خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه گفت: البغدادی تنها در آن ساعتی که گروهک داعش وارد موصل شد، در شهر دیده شد و پس از آن هیچ کس از مخفیگاه و انتقال اش به مناطق دیگر اطلاعی ندارد.
الصبیح افزود: سرکرده داعش را تنها چند روز پس از ورود تروریست ها (سال 2014) به موصل در رسانه های این گروهک دیدیم که در حال ایراد خطبه در مسجد جامع «النوری» بود، پس از آن داستان هایی از ساکنان نقل می شد مبنی بر این که البغدادی در عراق بوده و یا بین موصل و الرقه در حال جابجایی بوده است، اما شخصا البغدادی و فردی که وی را مستقیم دیده باشد، ندیده ام.
سردبیر روزنامه صوت البلد اضافه کرد: سرکرده داعش به وسیله حصاری از طرفداران بسیار نزدیک اش محافظت می شود و به احتمال زیاد برای آن که جلب توجه نکند، با یک خودرو بسیار ساده رفت و آمد می کند و پس از معرفی خود به عنوان خلیفه مسلمانان، از او نشنیده ایم که وی بر منبر بالا رود و خطبه بخواند.
الصبیح درباره مرگ یا زنده بودن البغدادی هم گفت: این مساله پیچیده است و کسی نمی تواند واقعیت را ارائه کند، شرایط سرکرده داعش، درست شبیه به وضعیت «اسامه بن لادن» سرکرده القاعده است که سال ها پس از آن که محل سکونتش نامشخص بود، نیروهای آمریکایی از قتل او خبر دادند.
ابوبکر البغدادی چهارمین سرکرده گروهک تروریستی داعش است. وی پس از ابومصعب زرقاوی که در سال 2006 میلادی کشته شد و «ابوحمزه مهاجر» و «ابوعمر البغدادی»، که وی نیز سال 2010 در حمله هوایی آمریکایی ها از پای در آمد، سرکرده این گروه تروریستی شد.
نام واقعی بغدادی که متولد سال 1971 میلادی در سامرا و 48 ساله است، 'ابودعاء' یا 'الکرار' ابرهیم ابن عواد هاشمی قریشی است.
وی فعالیت خود را با عضویت در گروهک تروریستی القاعده در عراق آغاز کرد و سال 2010 به دستور اسامه بن لادن سرکرده پیشین القاعده که به دست آمریکایی ها کشته شد، به عنوان سرکرده این گروه در عراق منصوب شد.
اما اکنون بین وی و ایمن الظواهری سرکرده کنونی القاعده دو دستگی به وجود آمده به گونه ای که هریک دیگری را تکفیر کرده و آن را گروه منحرف می داند که نباید از آن پیروی کرد.
شبس**9363**1488

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

جدیدترین مطالب سایت

وقت زیادی از مدیران ما در جلسات می گذرد

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

وقت زیادی از مدیران ما در جلسات می گذرد

وزیر نیرو: بهترین پاسداران آب باشیم

به مناسبت نوروز و روز جهانی آب؛

وزیر نیرو: بهترین پاسداران آب باشیم

حزب الله از ارکان ساختار سیاسی و دولت لبنان است

هشدار نماینده مجلس لبنان به وزیر خارجه آمریکا

حزب الله از ارکان ساختار سیاسی و دولت لبنان است