کوتاه از وزارت علوم؛

جمعیت دانشجویی 21 برابر شد

تهران -ایرنا - در بازه زمانی 40 ساله، تعداد کل دانشجویان کشور از 175 هزار و 675 نفر در سال 57، با رشد حدود 21 برابری به 3 میلیون و 616 هزار و 114 نفر در سال جاری رسید .

به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه ایرنا ، همچنین تعداد دانشجویان و تعداد اعضای هیأت‌ علمی تمام وقت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در 40 سال پس از انقلاب اسلامی، با رشد خیره‌ کننده‌ای روبه‌رو شده است.
تعداد کل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی (دولتی و غیردولتی) از 232 دانشگاه در سال 1357 و با رشد 12 برابری به 2 هزار و 724 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در سال تحصیلی 1397-1396 رسید.
تعداد اعضای هیأت علمی تمام وقت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی (دولتی و غیردولتی) از 7 هزار و 231 نفر در سال 1357، به 85 هزار و 592 افزایش یافت که رشد حدود 12 برابری را نشان می‌دهد.
همچنین سایر اخبار مهمی که امروز در حوزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر شد، به این شرح است.

**تشکیل پرونده حوزه کشورهای فرانسه و عرب زبان
بر اساس اعلام سازمان امور دانشجویان، آن دسته از دانش آموختگانی که مدارک تحصیلی خارجی خود را صرفاً از کشورهای فرانسوی زبان شامل سوئیس، کانادا، فرانسه همچنین عرب زبان دریافت کرده اند، برای ارزشیابی مدارک خود ضروری است از امروز شنبه 27 بهمن ماه جاری نسبت به تشکیل پرونده الکترونیکی از طریق پرتال سامانه سجاد به نشانی https://portal.saorg.ir/ اقدام کنند.
متقاضیان می توانند جهت ثبت نام اولیه به نشانی https://portal.saorg.ir/registration-the-applicant مراجعه و پس از انجام ثبت نام، جهت تشکیل پرونده الکترونیکی در اداره کل امور دانش آموختگان به منظور ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی به بخش خدمات سامانه مراجعه داشته باشند.
فرآیند ثبت نام همراه با جزئیات تکمیلی در بخش راهنمای استفاده از سامانه در سایت مذکور قابل مشاهده است.

** جوانگرایی در انتصاب روسای دانشگاه ها
منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نخستین جلسه کمیته ملی جوانان کمیسیون ملی یونسکو-ایران، گفت: انتصاب رؤسای جوان برای دانشگاه‌های کشور و کاهش فاصله سنی میان رؤسای قدیم و جدید از جمله اقدامات انجام شده توسط وزارت علوم به منظور حمایت و بهره‌مندی از ظرفیت جوانان کشور بوده است.
وی با بیان اینکه گفتمان جوان‌گرایی در صورت استمرار نهادینه می شود، افزود: استعدادهای جوانان ایرانی فوق‌العاده است و انتقال تجربه‌های مدیریتی نسل گذشته به جوانان از ضروریات امروز محسوب می‌شود.
غلامی با اشاره به لزوم حرکت تشکل‌های مردم نهاد به سمت امیدوار کردن جوانان برای آینده بهتر، بر توجه به علایق اجتماعی و فرهنگی جوانان تاکید کرد.

**اعلام 900نیاز فناورانه نمایشگاه تستا
900 نیاز فناورانه جمع آوری شده نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی، اعلام شد.در نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی(تستا) که با همکاری دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، از سوم تا ششم دی ماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، 70 سازمان و شرکت حضور یافتند تا از ظرفیت شرکت ها و موسسات بومی فعال در حوزه تولید مواد، قطعات، تجهیزات و سیستم ها برای رفع نیازمندی های فناورانه خود بهره مند شوند.
**9492**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال