وزیر علوم در گفت و گو با ایرنا:

طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی آماده شد

تهران – ایرنا – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی آماده شد، گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و قانون برنامه ششم توسعه، ادغام دانشگاه های کوچک در دانشگاه های بزرگ از سال 98 توسط این وزارتخانه باید اجرایی شود.

منصور غلامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، افزود: بحث ادغام واحدهای کوچک آموزش عالی در دانشگاه های بزرگ به معنای انحلال نیست بلکه به این معنی است که در قالب واحدهای وابسته به دانشگاه های بزرگ فعال می شوند.
وی در توضیح این موضوع، خاطرنشان کرد: واحدهای کوچک تر، امکانات ضعیفی برای فعالیت کیفی دارند و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آنقدر توان سرمایه ای برای تبدیل این واحدها به دانشگاه های بزرگ را ندارد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 98 دانشگاه ها از ایجاد مراکز جدید خودداری شده است، گفت: وقتی اعتباری نیست نمی توان کاری انجام داد. از این رو، طرح ساماندهی مراکز آموزشی آماده شد که با عبور از کمیسیون های تخصصی ویژه، اعلام می شود.
غلامی خاطرنشان کرد: به طور قطع، این واحدها را باید در یک شبکه قرار دهیم تا ظرفیت ها با هم افزایش یابد تا علاوه بر دریافت حمایت مرکز دانشگاهی بزرگ تر، خودشان بخشی از توان این مرکز بزرگ هم قرار گیرند.
غلامی تاکید کرد که در زمینه ادغام واحدهای کوچک دانشگاهی در واحدهای بزرگتر، هیچ نگرانی وجود ندارد.
**9492** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال