ادامه محکومیت جهانی جنایت تروریستی در زاهدان

تهران-ایرنا- مقامات، سفرا و سازمان های کشورهای مختلف در سومین روز شهادت سربازان و مرزبانان ایرانی در حمله تروریستی زاهدان، در پیام هایی ضمن محکومیت این حمله انتحاری با بازماندگان حادثه ابراز همدردی کردند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی ایرنا، سفرای سوئد، اتریش و کوبا، جبهه مردمی فلسطین، احزاب یمنی، بسیاری از گروه ها و سازمان ها و نیز مقامات حمله انتحاری به اتوبوس حامل سربازان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کردند.

**ابراز همدردی سفرای جهان با حادثه تروریستی زاهدان
«استفان اسکولز» سفیر اتریش در تهران هم در توئیتر خود نوشت: 27 نفر در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان جان باختند. هرگونه اقدام تروریستی باید محکوم شود. اتریش به خانواده‌های جان باختگان این حادثه تسلیت گفته و برای مجروحان آن بهترین‌ها را آرزو می‌کند.
«هلنا سنگلند» سفیر سوئد در تهران هم در صفحه شخصی خود آورد: حمله انتحاری که در استان جنوب شرقی ایران (سیستان و بلوچستان) رخ داد، نشان داد که هیچ کشوری از وحشت‌انگیزی‌های متعدد ناشی از افراطی گری و خشونت در امان نیست. سنگلند «جیش العدل» را مسوول این عملیات تروریستی معرفی و از شمار بالای شهدا و مجروحان حادثه ابراز تاسف کرد.
«لارس نوردروم» سفیر نروژ در تهران هم در پیامی توئیتری نوشت: خبری وحشتناک از حمله‌ای بزدلانه در منطقه مرزی ایران دریافت کرده‌ام، این بار در سیستان و بلوچستان. قلب من با خانواده و دوستان حادثه دیدگان و مردم سوگوار ایران است.
سفارت سوئیس در تهران هم ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان حمله تروریستی سیستان و بلوچستان در توییتی اعلام کرد: تسلیت خود را به خانواده و دوستان قربانی حمله انتحاری مرگبار روز چهارشنبه سیستان و بلوچستان اعلام می‌کنیم.
سفیر کوبا در تهران هم ضمن صدور پیامی عملیات تروریستی سیستان را از سوی دولت و مردم کوبا شدیدا محکوم کرد.

**سازمان های بین المللی عملیات انتحاری زاهدان را محکوم کردند
جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی زاهدان، این واقعه را به رهبری و مردم ایران تسلیت گفت. این جبهه در بیانیه خود آورده است: رد پای دولت آمریکا، رژیم صهیونیستی و دستگاه‌های اطلاعاتی‌اش در این حادثه جنایتکارانه به چشم می‌خورد، همچنانکه زمان و مکان انجام این حمله، مقدماتی برای آن چیزی است که در نشست توطئه ‌آمیز ورشو آماده می‌شود، که هدف قرار دادن ایران و محور مقاومت از جمله تحمیل دیدگاه‌هایی با هدف حذف مسئله فلسطین را در دستور کار خود قرار داده است.
احزاب یمنی هم حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان را محکوم کردند و جبهه «احزاب مشترک» یمن در واکنش به حمله تروریستی به اتوبوس کارکنان سپاه پاسداران ایران در استان سیستان و بلوچستان، بر همبستگی کامل خود با دولت و ملت ایران تاکید کرد. این تشکل همچنین به خانواده شهدای جنایت تروریستی زاهدان تسلیت گفت و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت کرد.
‌سیام**9402**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال