نشست گروه ویژه اقدام مالی از فردا در پاریس با حضور800 مقام خارجی

تهران - ایرنا - نشست گروه ویژه اقدام مالی ( اف ای تی اف) از فردا یکشنبه به مدت یک هفته با حضور بیش از 800 مقام خارجی در پاریس پایتخت فرانسه برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، تارنمای گروه ویژه اقدام مالی در گزارشی در این باره نوشت: این نشست در بازه زمانی بین 17 فوریه تا 22 فوریه (28 بهمن تا 3 اسفند)، با حضور بیش از 800 مقام به نمایندگی از 205 حوزه قضایی، صندوق بین المللی پول، سازمان ملل متحد، بانک جهانی و دیگر سازمان ها برگزار می شود.
بر اساس این گزارش، مقامات شرکت کننده به بررسی بیش از سه هزار صفحه مطالب مربوط به مسائل مهم برای حفظ و حراست از یکپارچگی نظام مالی و کمک به امنیت جهانی می پردازند.
در نشست های گروه ویژه اقدام مالی مسائل مختلفی شامل مقررات دارایی های مجازی، تحولات در زمینه تامین مالی داعش، القاعده و گروه های وابسته و راهبردهای مخرب کشورها، ارزیابی متقابل اقدامات چین و فنلاند، اقدامات ایتالیا و نروژ، تهدیدهای احتمالی نظام مالی و دستور راهنمای رویکردهای مبتنی بر ریسک برای متخصصان حقوقی، حسابداران و ارائه دهندگان خدمات شرکتی بررسی خواهد شد.
در نشست های 'اف ای تی اف' همچنین گزارش هایی از برخی سازمان ها از جمله صندوق بین المللی پول، بانک جهانی، سازمان ملل، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، سازمان امنیت وهمکاری اروپا، گروه اگمونت متشکل از واحدهای اطلاعات مالی، و یوروپل و غیره دریافت می شود.
کنفرانس خبری مارشال بیلینگسلی رئیس 'اف ای تی اف' درباره نتایج این نشست 22 فوریه (3 اسفند) برگزار می شود.
به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص انتشار برخی خبرها از عدم دعوت از ایران در نشست 'اف ای تی اف' در پاریس گفت: ایران عضو شورای 'اف ای تی اف' و نیز گروه های منطقه ای وابسته به آن نیست و به همین دلیل هیچ گاه برای شرکت در جلسات رسمی دوره ای این نهاد دعوت نشده است.
اروپام ** 9158 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال