مرحله دوم رهاسازی آب سد مهاباد به دریاچه ارومیه آغاز شد

مهاباد - ایرنا - رییس اداره امور آب مهاباد گفت: مرحله دوم رهاسازی 30 میلیون مترمکعب آب از سد مهاباد به سمت دریاچه ارومیه در سال جاری آغاز شده است.

رضا جهینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رهاسازی طبق مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه از امروز آغاز شده و تا 14 اسفندماه سال جاری ادامه دارد.
وی ادامه داد: در این مدت رهاسازی آب با حجم 20 مترمکعب در ثانیه انجام می گیرد که در قالب آن، در هر ساعت سه مگاوات برق در نیروگاه سد مهاباد تولید و وارد مدار می شود.
جهینی با بیان اینکه مرحله اول این رهاسازی آذرماه سال جاری با حجم 28 میلیون مترمکعب به سمت دریاچه ارومیه انجام شد، اضافه کرد: سال گذشته نیز 12 میلیون مترمکعب آب در همین راستا رها شده بود.
رییس اداره امور آب مهاباد یادآور شد: براساس آخرین آمارهای اندازه گیری شده، 157 میلیون مترمکعب آب در پشت سد مهاباد ذخیره شده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 60 درصد افزایش نشان می دهد.
به گزارش ایرنا، سد مهاباد دارای 197 میلیون مترمکعب ظرفیت اسمی و 172 میلیون مترمکعب ظرفیت مفید است که علاوه بر تامین آب شرب شهر، بیش از 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را نیز زیر پوشش قرار می دهد.
سد مهاباد که در ضلع غربی این شهر احداث شده، تنها یک کیلومتر با شهر فاصله دارد و به همین لحاظ نزدیکترین سد به مناطق مسکونی در جهان به شمار می آید.
9903/6185/2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال