در راستای حمایت از کالای ایرانی

تامین اجتماعی خرید کالای خارجی را ممنوع کرد

تهران- ایرنا- سازمان تامین اجتماعی دستورالعمل طرح حمایت از کالای ایرانی و ممنوعیت خرید کالای خارجی را به تمام واحدهای اجرایی ستادی و استانی، موسسات و شرکت های تابعه این سازمان برای اجرا ابلاغ کرد. بر اساس این دستورالعمل خرید کالای خارجی در راستای حمایت از کالای ایرانی ممنوع شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، موضوع حمایت از کالای ایرانی و ممنوعیت خرید کالای خارجی از مصوبات شورای معاونان این سازمان در سال جاری بوده است که به عنوان تکلیف بخش های مختلف اعلام و این دستور اداری برای تاکید و اهمیت موضوع صادر شده است.
بر اساس این دستور اداری که با امضای محمدحسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی صادر شده است، با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» و با توجه به تاکیدات دولت در راستای اجرایی کردن برنامه های عملیاتی برای بهبود فضای کسب و کار و حمایت از کالاها و تولیدات داخلی، با رعایت تمام جوانب، تمام زیرمجموعه های سازمان تامین اجتماعی شامل ستاد مرکزی، ادارات کل بیمه ای، مدیریت های درمان، شرکت ها و موسسات تابعه موظف هستند طبق این دستورالعمل از کالاها و خدمات داخلی استفاده کنند.
در این دستور اداری تاکید شده که تمام واحدهای تابعه سازمان تامین اجتماعی مکلف هستند تمام وسایل، تجهیزات، ملزومات، مصالح و مواد اولیه مورد نیاز خود را در وهله اول از تولیدکنندگان تحت پوشش این سازمان و در مرحله بعدی از سایر کالاهای ساخت داخل خریداری کنند.
همچنین طبق این دستور اداری، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) مکلف شده است تمام محصولات تولیدی خود را برای عرضه در سامانه ای که به منظور اطلاع رسانی امکانات تولیدی و خدماتی ایجاد و طراحی می کند، در معرض نمایش قرار دهد.
در طول سال های اخیر سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ بخشنامه ها، دستورالعمل ها به واحدهای اجرایی و شرکت های تابعه و همچنین راه اندازی کمپین «من کالای ایرانی می خرم» برای تحقق منویات رهبری و حمایت از کالای ایرانی تلاش کرده است.
اجتمام* 7268*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال