معاون پلیس راهور ناجا:

خودروهای گذرموقت قابل خرید و فروش نیستند

تهران- ایرنا- معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور ناجا، نسبت به خرید و فروش خودروهای گذرموقت هشدار داد و گفت: این خودروها قابل خرید و فروش نیستند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پلیس راهور، سرهنگ سعید روحی افزود: در برخی از سایت های خرید و فروش خودرو به دلیل نبود آگاهی متقاضیان، تبلیغاتی در خصوص فروش خودرو پلاک گذر موقت درج شده است.
وی ادامه داد: اینگونه خودروها قابلیت نقل و انتقال مالکیت یا حتی واگذاری موقت را ندارند و خریدارانی که به این مطلب توجه نکنند، مالباخته و متضرر خواهند شد.
روحی گفت: خودروهای پلاک گذر موقت در هر شرایطی حق تردد بیش از آنچه را که در اسناد و پلاک درج شده است، ندارند.
معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور ناجا در خصوص مهلت تردد خودروهای گذرموقت در سرزمین اصلی گفت: خودروهای مناطق آزاد حداکثر یک ماه و سایر خودروهایی که از مرزهای کشور وارد می شوند، با توجه به کشور مبدا بین سه تا 6 ماه حداکثر مجازند در سرزمین اصلی تردد کنند.
روحی گفت: نام راننده مجاز خودروهای پلاک گذرموقت در اسناد صادره از سوی راهنمایی و رانندگی درج شده است و سایر اشخاص حق رانندگی با آن را ندارند.
به گفته وی تمدید پروانه ورود موقت توسط گمرک بدون اخذ پلاک از راهنمایی و رانندگی، مجوز تردد تلقی نمی شود و ممنوع است. همچنین در صورت تردد پس از پایان اعتبار، به عنوان خودرو قاچاق با آن برخورد می شود.
اجتمام*9105*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال