رئیس فدراسیون خبر داد:

صعود یک پله‌ای بدمینتون بازان ایران در آسیا

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: بدمینتون بازان ایران با نشان دادن توانمندی های خود در رقابت های جام فجر نسبت به سال گذشته یک پله در سطح قاره آسیا صعود کردند.

«محمدرضا پوریا» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: عملکرد بدمینتون بازان ایرانی در مسابقات بین المللی فجر ایران قابل قبول بود و توانستند در مسابقات یک نفره و دو نفره در جایگاه پنجم غرب آسیا قرار بگیرند و مایه افتخار این سرزمین باشند.
وی درخصوص سطح رقابت های بین المللی جام فجر نیز تصریح کرد: سطح این مسابقات به دلیل حضور تیم های قدرتمندی از کشورهای مالزی، سنگاپور، تایلند، اندونزی و چین بسیار بالا بود. هنگامی که در مسابقات بین المللی بدمینتون بازیکنانی با رنکینگ کمتر از 100 جهان شرکت کنند، نوع و سطح بازی ها بسیار متفاوت و رقابت سخت می شود.
رئیس فدراسیون بدمینتون ادامه داد: در مسابقات بین المللی بدمینتون فجر ایران، 10 بازیکن در یک نفره و 12 بازیکن در 2 نفره دارای رنکینگ کمتر از 100 جهان بودند. این ورزشکاران برای بازی های المپیک 2020 توکیو برنامه ریزی بلندمدتی انجام داده اند. کشورهای اروپایی حاضر در این رقابت ها چون مجارستان، بلغارستان و ایتالیا، در این زمینه صاحب نام هستند و برای کسب امتیاز بزرگترین کمپ ها و اردوها را برگزار می کنند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر «ثریا آقایی»، «ثمین عابدخجسته» و «امیر جباری» دارای رنکینگ خوبی هستند و برای افزایش امتیاز آنها در نظر داریم این دو ورزشکار را به مسابقات چهار کشور دیگر اعزام کنیم. از اول اردیبهشت ماه نیز به طور جدی برنامه ریزی برای بازی های المپیک 2020 توکیو آغاز می شود و تمام تلاش خود را برای حضور و موفقیت در این بازی ها خواهیم کرد.
پوریا با اشاره به برگزاری اردوهای 45 روزه در کمپ های سمنان، تهران، زنجان و البرز خاطرنشان کرد: 70 بازیکن را روانه این کمپ ها کردیم و برنامه ریزی خوبی برای پشتوانه سازی تیم بزرگسالان انجام دادیم. همچنین به طور جدی برنامه های استعدادیابی را اجرا می کنیم تا بتوانیم شاهد درخشش آینده بدمینتون بازان در سطح بین المللی باشیم.
ورزشی**9128**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال