مخالفان رئیس جمهوری صربستان خواستار تغییر دولت شدند

بلگراد-ایرنا- مخالفان رئیس جمهوری صربستان جمعه شب با برگزاری تظاهرات با عنوان «یک در 5 میلیون» در چند شهر این کشور خواستار استعفای دولت، رفاه و صربستان آزاد شدند.

به گزارش بامداد شنبه ایرنا، تظاهرات کنندگان با دست داشتن پلاکارد هایی در مخالفت با رئیس جمهوری و برگزاری انتخابات جدید پس از تغییر حکومت کنونی در صربستان، مسئولیت پذیری سیاستمداران در ادارات و پلیس را خواستار شدند.
همچنین برگزارکنندگان این تظاهرات تاکید کردند که اگر مسئولیت پذیری در نهادهای مختلف کشور انجام نشود و نظام جدید مانند حکومت کنونی عمل کند، در آن صورت جوانان می بایستی برای زندگی بهتر کشور را ترک کنند.
روشن شدن بانی حمله فیزیکی به یکی از مسئولان احزاب مخالف در صربستان، مشخص شدن عاملان قتل ‘اولیور ایوانوویچ’ رهبر صرب های کوزوو، پوشش رسانه ای حرفه ای بخصوص در رادیو تلویزیون دولتی، استعفای رئیس جمهور، ایجاد شرایط آزاد و انتخابات عادلانه ریاست جمهوری از دیگر درخواست های تظاهر کنندگان است.
تظاهرات ضد دولتی در شهرهای مختلف صربستان همچون کرالیوو، اوژیتسه، اسمدروو، زایچار، لووزنیتسا، نووی ساد، پانچوا، کروشواتس، پوزارواتس، لسکوواتش، چاچاک و شاباتس برگزار گرشد.
از اوایل دسامبر سال گذشته میلادی هر هفته تظاهرات اعتراض آمیز بر علیه الکساندر ووجیچ رئیس جمهوری صربستان به اتهام سرکوب مخالفان و نقض آزادی رسانه‌ها برگزار می شود.
انتخابات بعدی ریاست جمهوری در صربستان در سال 2020 برگزار می شود.
نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که در صورت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری احتمالا آلکساندر ووچیچ رئیس جمهوری کنونی دوباره از سوی مردم این کشور انتخاب شود.
بر اساس این گزارش، تظاهرات ضد دولتی در حالی در صربستان برگزار می شود که وضعیت اقتصادی و ورود سرمایه گذاری های خارجی به این کشور در حال گسترش است.
شبد**اروپام**436**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال