به میزبانی دانشگاه مازندران؛

نخستین جشنواره پایان نامه در آسیب های اجتماعی برگزار می شود

تهران – ایرنا – مدیرکل دفتر برنامه ریزی اجتماعی و مطالعات فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: برای نخستین بار، جشنواره پایان نامه ها و رساله های دانشجویی در حوزه مسائل و آسیب های اجتماعی با میزبان دانشگاه مازندران در سال آینده برگزار می شود.

زهرا پارساپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا در مورد برگزاری نخستین جشنواره پایان نامه ها و رساله های دانشجویی در حوزه مسائل و آسیب های اجتماعی، اظهار کرد: این جشنواره با محوریت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین با مشارکت سازمان امور اجتماعی کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و انجمن های جامعه شناسی، مددکاری اجتماعی، روانشناسی و حقوق، سال آینده به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار می شود.
وی با بیان اینکه فراخوان این جشنواره هفته آینده اعلام می شود، افزود: سامانه ای برای بارگذاری متن پایان نامه و چکیده آن طراحی شده است و متقاضیان به مدت یک ماه مهلت دارند آثار خود را در قالب این سامانه به دبیرخانه مرکزی جشنواره ارسال کنند.
پارساپور در مورد بازه زمانی پایان نامه ها و رساله ها، اعلام کرد که پایان نامه های مقاطع تحصیلات تکمیلی امکان شرکت در این جشنواره دارند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی اجتماعی و مطالعات فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مورد محورهای برگزاری جشنواره یاد شده، گفت: مسائل و آسیب های اجتماعی در حوزه ازدواج و خانواده، مسائل و آسیب های اجتماعی در جامعه، مسائل اجتماعی و فرهنگی نظام آموزش عالی، ناهنجاری های فردی و اجتماعی مربوط به فضای مجازی، محورهای تعیین شده برای جشنواره است.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را توجه به اهتمام بیشتر دانشگاهیان نسبت به شناخت مسائل و آسیب های اجتماعی دانست و ادامه داد: هدف دیگر، تشویق دانشجویان به انجام پژوهش های مربوط به مسائل اجتماعی، فرهنگی جامعه و دانشگاه ها است. هدف مهمتر، شناسایی پایان نامه هایی است که جنبه های کاربردی، راهبردی و عملیاتی برای حل مسائل اجتماعی و فرهنگی کشور دارند.
پارساپور در مورد ساز و کار برگزاری جشنواره پایان نامه ها و رساله های دانشجویی در حوزه مسائل و آسیب های اجتماعی، توضیح داد: این جشنواره در دو مرحله برگزار می شود. مرحله اول مطابق جدول برنامه ریزی اردیبهشت ماه 98 و مرحله بعدی در سال تحصیلی آینده و مهرماه برگزار می شود.
به گفته این مقام مسئول وزارت علوم، در مرحله نخست، پایان نامه های برتر و حائز امتیازهای لازم مشخص و در مرحله بعدی پایان نامه های دارای جنبه های کاربردی و راهبردی انتخاب می شوند.
وی افزود: سپس با دانشجویان و محققان تماس برقرار می شود و از آنها می خواهیم از محتوای پایان نامه گزارش های راهبردی و عملیاتی که مخاطب آن مسئولان و نهادهای متولی امور اجتماعی و فرهنگی کشورند، تهیه کنند.
پارساپور تاکید کرد: در تلاشیم شکافی که بین حوزه تحلیل، شناخت، بررسی و تصمیم گیری نظام سیاسی و اجتماعی کشور دارد، برطرف شود و با مشارکت و همکاری دانشجویان و استادان این امر را محقق کنیم.
**9492** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال