کارشناس بسکتبال: دفاع خوب و انتقال سریع ویژگی ژاپن است

تهران- ایرنا- سرمربی سابق تیم ملی بسکتبال ایران هر دو دیدار تیم ملی در پنجره ششم انتخابی جام جهانی را دشوار توصیف کرد و گفت: ژاپنی ها دفاع خوب و سرعت انتقال بسیار زیادی در جریان بازی دارند.

مهران حاتمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره دو دیدار تیم ملی بسکتبال از پنجره ششم انتخابی جام جهانی اظهار داشت: به نظرم دو مسابقه بسیار دشوار برابر ژاپن و استرالیا داریم. باید به خوبی از میزبانی استفاده کنیم و بازیکنان با حس جنگندگی بالا به میدان بروند. هر دو حریف قدرتمند هستند و باید با آمادگی کامل به مصاف آنان برویم.
سرمربی سابق تیم ملی بسکتبال با اشاره به وضعیت تیم ژاپن یادآور شد: ژاپن تیمی کلاسیک است و با نظم بسیار بالا بازی می کند. خیلی خوب دفاع می کنند و انتقال بسیار خوبی در جریان مسابقه دارند. سرعت انتقال آنها از دفاع به حمله و برعکس بسیار سریع است.
او افزود: اکنون وضعیت بسکتبال آسیا به گونه ای است که نمی توان گفت کدام کشور قدرت بلامنازع است. همه تیم ها شرایط خوبی دارند و با سرمایه گذاری مناسب رشد کرده اند. همه زحمت کشیده اند و هر کس بیشتر تلاش کرده باشد نتیجه بهتری می گیرد.
سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی در پاسخ به این پرسش که حضور بازیکنی چون« نیک فازکاس» که به تابعیت ژاپن درآمده و در پست پنج تیم ملی این کشور بازی می کند را چطور می بیند؟ تصریح کرد: قطعا حضور او در کار این تیم بی تاثیر نیست اما من بسکتبال را یک رشته تیمی می دانم و معتقدم عملکرد یک تیم در کسب نتیجه اهمیت دارد نه یک بازیکن. البته معتقدم که هاشیمورا بازیکن بسیار خطرناک تری نسبت به فازکاس است.
حاتمی ادامه داد: با تمام این شرایط باور دارم که بازیکنان ما توانایی بسیار زیادی دارند و تیم ملی می تواند برابر حریفان قدرتمندتر هم نتایج خوبی بگیرد.
سرمربی سابق تیم شهرداری تبریز که فصل گذشته تیمش را قهرمان لیگ کرد درباره استرالیا نیز گفت: این تیم نشان داده که فراتر از آسیا است و بسکتبال سطح بالایی به نمایش می گذارد.
سرمربی تیم پتروشیمی در پاسخ به این سوال که آیا جای بازیکنی را در اردوی تیم ملی خالی می بیند؟ بیان کرد: ترجیح می دهم به این پرسش جواب ندهم.
حاتمی درباره شرایط پتروشیمی نیز بیان کرد: تمرین هایمان را شروع کرده ایم و وضعیت بازیکنان هم خوب است. باید سعی کنیم تا آمادگی تیم برای ادامه لیگ حفظ شود.
او درباره اصغر کاردوست که بعد از مصدومیت هنوز نتوانسته به روزهای خوبش برگردد نیز گفت: قطعا با تمام شدن تعطیلات لیگ و شروع مسابقات اصغر کاردوست نیز همانند فصل قبل با قدرت رقابت ها را ادامه می دهد.
سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی در پاسخ به این سوال که وضعیت «سجاد پذرفته» که یکی از پدیده های فصل قبل بود را در تیمش چطور ارزیابی می کند؟ تصریح کرد: او در هر مسابقه که به میدان آمده درخشیده است. به هر حال امسال در تیمی بازی می کند که هم تیمی هایش بازیکنان بزرگی هستند و شاید کمتر دیده شود اما تلاشش را مثل همیشه می کند.
حاتمی در پاسخ به این سوال که وضعیت پتروشیمی برای غرب آسیا چطور است؟ گفت: امیدواریم که قبل از اعزام دیدار تدارکاتی داشته باشیم. حتی تمایل داریم که با اردن که در ایران است یک بازی تدارکاتی برگزار کنیم.
او افزود: همه حریفان ما از جمله تیم های لبنانی در تورنمنت بین المللی دوبی شرکت کرده اند و ما این خلا بازی تدارکاتی را داریم که امیدوارم بتوانیم آن را از بین ببریم.
سرمربی تیم پتروشیمی همچنین در خصوص وضعیت جذب بازیکن خارجی برای این تیم می گوید که تا به امروز وضعیت این موضوع مشخص نشده است.
ورزشی**ع-ح**9118**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال