سناتور پاکستانی: اسلام آباد به صلح تهران و ریاض کمک کند

اسلام آباد - ایرنا - وزیر پیشین کشور پاکستان و رئیس کمیته امور داخلی مجلس سنای این کشور از دولت اسلام آباد خواست تا با بهره گیری از نفوذ خود، میان عربستان و ایران صلح و آشتی ایجاد کند.

به گزارش امروز (پنجشنبه) ایرنا از تارنمای خبری «روز نیوز» پاکستان، سناتور 'رحمان ملک' از ایران به عنوان کشور مهم و اسلامی منطقه یاد کرد.
وی اضافه کرد: اگر قدرت های جهانی به دنبال درگیری در منطقه هستند، از دولت فدرال پاکستان خواسته ام تا با استفاده از نفوذ خود، میان عربستان و ایران صلح و آشتی به وجود آورد.
ملک با تاکید بر لزوم اتکا به خود به جای اعتماد به دیگران در عرصه دیپلماسی و اقتصاد، گفت: لازم است که به جای رجوع به خارج، خود در عرصه حل مشکلات گام برداریم.
وزیر پیشین کشور پاکستان و رئیس کمیته امور داخلی مجلس سنای این کشور همچنین در خصوص اوضاع مرزی تفتان و زائران پاکستانی که از این مرز به ایران سفر می کنند نیز گفت: کمیته ای در این خصوص با همکاری پلیس FIA پاکستان تشکیل شده تا برای سال های آینده و در آستانه اربعین حسینی به زائران پاکستانی برای کاهش مشکلات کمک کند.
به گزارش ایرنا، اخیرا نیز، رحمان ملک خطاب به مسئولان دولت های مرکزی (اسلام آباد) و دولتی ایالت بلوچستان گفته بود: باید راه حل مستقلی برای رسیدگی به مسائل پیش روی زائران پاکستانی در مرز تفتان تهیه و اجرا شود.
اعضای کمیته امور داخلی مجلس سنای پاکستان نیز از مسئولان وزارت کشور، وزارت امور مذهبی و وزارت امور داخلی ایالت بلوچستان خواسته بودند تا برنامه مورد نظر جهت حل مسائل زائران را تهیه کرده و آن را ظرف 40 روز آینده به این کمیته ارائه دهند.
آساق**6125**1275

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال