رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

توصیه های زیست محیطی از سوی روحانیون اثرگذارتر است

قزوین - ایرنا - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: خیلی از توصیه ها و نصایح زیست محیطی بهتر است از سوی روحانیون و طلبه ها صورت پذیرد که اثرگذاری بسیار بالایی دارد.

به گزارش ایرنا، عیسی کلانتری بعدازظهر پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: با توجه به محدودیت مالی و نیروی انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، بهترین راه برای حراست و حفاظت از طبیعت فرهنگ سازی در بین مردم است.
وی گفت: 3.5 میلیون اسلحه شکاری در کشور وجود دارد در حالی که مجموع محیط بانان این سازمان از 2 هزار تن فراتر نمی رود.
کلانتری خاطرنشان کرد: سهم انسان ها در محیط زیست به طول قرن های آتی است و باید توجه داشت که تخریب طبیعت بی احترامی به نسل های آینده است
وی با اشاره به لزوم اصلاح الگوی مصرف در جامعه، صرفه جویی به معنای استفاده نکردن نیست درحالی که درست و به اندازه مصرف کردن است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم پیوست زیست محیطی برای اجرای طرح های عمرانی و الزام قانونی این موضوع، گفت: ما نباید به خاطر سرعت در اجرای طرح های عمرانی، محیط زیست را قربانی کنیم.
وی با بیان اینکه شاید طولانی شدن اجرای طرح ها خوشایند مسئولان و مقامات نباشد اما هدف از پیوست زیست محیطی در طرح ها حفظ حقوق مردم و حراست از منابع خدادادی کشور است، اظهار داشت: در مورد اجرای سد گتوند خوزستان در دولت گذشته، مکاتبه کردم که آبگیری در آن نباید انجام شود و مهندس مشاوران که وابسته به وزارت نیرو بودند زیر بار نرفتند و اکنون شاهد مشکلات فراوانی از سوی این طرح هستیم.
نماینده ولی فقیه در قزوین نیز در این دیدار گفت: گاهی اوقات اولویت ها و دغدغه کندی روی مسائلی زیست محیطی به شکلی است که بین مهم و اهم تفاوتی ایجاد نمی شود و این برای مردم متدین آزردگی خاطر ایجاد می کند.
آیت الله عبدالکریم عابدینی افزود: برخی مسائل محیط زیست مانند انجام فعالیت های عبادی است و واجب است که مورد اهتمام قرار بگیرد.
امام جمعه قزوین با اشاره به لزوم ساماندهی چاه های غیرمجاز و جلوگیری از فعالیت آنها با هدف حفظ محیط زیست و حراست از سفره های آب زیرزمینی،گفت: قنات مانند حجامت است و به زمین سلامتی می بخشد و چاه های غیرمجاز همانند خنجری بر سینه انسان است که منجر به نابودی می شود.
9925*3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال