توسعه اورژانس ها اولویت وزارت بهداشت است

اهواز - ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از اولویت های اصلی ما توسعه اورژانس ها و استقرار بخش های سوختگی متمرکز در کنار اورژانس ها برای خدمت رسانی سریعتر به مردم است.

به گزارش ایرنا سعید نمکی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح بخش اورژانس بیمارستان راه زینب در شهرستان بندر ماهشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت : بخش سوختگی از بخش های مهم بیمارستان ها به شمار می رود که باتوجه به اهمیت حیاتی بیماران سوانح سوختگی ،باید ظرفیت های لازم برای به روز رسانی خدمات و خدمات دهی بیشتر به مردم در این حوزه فراهم شود.
وی ادامه داد : در این روز تعدادی پروژه خدمات درمانی در ماهشهر و بندر امام با مشارکت خیران استان و وزارت بهداشت به بهره برداری رسید که امید است اجرای چنین پروژه هایی برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم همچنان تداوم داشته باشد.
وی افزود: عمده ترین مشکلات این مناطق کمبود نیروی انسانی و نیروهای متخصص و‌‌ همچنین مجزا شدن شبکه بهداشت و درمان است که به این مشکلات به زودی رسیدگی می شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وعده داد: در کمترین زمان ممکن با هماهنگی های لازم از سوی وزارت بهداشت و با نگاه به تقسیمات کشوری ، کمبودهای مورد نیاز بخش بهداشت و درمان شهرستان های ماهشهر و بندر امام را برطرف می کنیم.‌
نمکی تصریح کرد : همچنین برنامه های مفیدی با همکاری نیروهای مسلح ، وزارت نفت و برخی دستگاه ها برای خدمات دهی هرچه بهتر به شهروندان در دستور کار است تا با مکانیزم جدید از تمام امکانات کشور برای رفع کمبودها استفاده کنیم.
وی اظهار داشت: این اقدامات بی شک ضریب خطای مجموعه های حوزه بهداشت و درمان را کاهش می دهد و هزینه‌های سربار این مجموعه ها را نیز کمتر می کند.
سه پروژه خدمات درمانی در ماهشهر و بندر امام شامل طبقه دوم ساختمان مرکز فوریت های پزشکی و اورژانس 115 و طبقه اول ساختمان مرکز خدمات جامع شماره یک شهرستان ماهشهر و همچنین بخش اورژانس بیمارستان راه زینب بندر امام روز پنجشنبه با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان به بهره برداری رسید .
7152/6002

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر