عضو تازه وارد تیم ملی روئینگ: برای ماندن می‌جنگم

تهران - ایرنا - وقتی پای سخنان میهمان تازه وارد اردوی تیم ملی روئینگ آقایان هستی، مسرورانه از رقابت سالم و بر مبنای شایستگی سخن به میان می آورد، اما می گوید، در طول سال های گذشته شاهد اردوهای تکراری بوده و نفرات تیم ملی جایگاهی ثابت در اردو داشته‌اند.

به گزارش ایرنا، «حسین سماکار» که نخستین اردوی ملی خود را تجربه می کند، می گوید از سال 1389 که توسط استعدادیاب ها به رشته قایقرانی معرفی و از بین 80 نونهال و نوجوان برای فعالیت در این ورزش انتخاب شده، شاهد انتخابی های جالبی از سوی مربیان تیم ملی بوده است. به گونه ای که نفرات اصلی روئینگ تغییر آنچنانی نداشتند، آنان یا ثابت بودند یا مربیانی که به اردو می آمدند نفرات خاص خود را اضافه می کردند.
این روئینگ کار قایق 2پاروی سنگین وزن روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در اولین رقابتی که به صورت رسمی برای انتخابی تیم شرکت کردم، توانستم با کسب نتایج مطلوب، جواز حضور در تیم ملی را کسب کنم و تمام تلاشم بر این است که برای جبران زحمات و سختی های حضور چند ساله ام در قایقرانی، عضو ثابت تیم ملی روئینگ باشم.
وی با بیان اینکه در مدت حضور در ورزش قایقرانی تجربه های زیادی کسب کرده است، اظهار داشت: بیش از هشت سال حضورم در قایقرانی نه تنها موجب افزایش دانشم در این رشته شده، بلکه از اردوها و مربیان بزرگ این رشته آموختم که برای ماندن باید جنگید و اگر تنها پارو زدن برای یک مسابقه و شکست باشد، کولبری بیش نیستیم که قایق ها را حمل می کنیم. بنابراین با این پیش فرض رسیدن به سکوهای قهرمانی آسیا و مدال بازی های آسیایی در اردوی ها حاضر شدم. البته در این مسیر رقیبان سرسخت و با تجربه ای مانند محسن شادی، میلاد الله وردی، خشایار عباس آبادی و سیاوش سعیدی دارم که از مدال آوران قهرمانی آسیا و بازی های آسیایی هستند.
سماکار ادامه داد: در اردوها رقابت های انتخابی متعددی برگزار می شود تا از تعداد 12 قایقران 6 نفر برای فهرست تیم ملی انتخاب شوند. تمام تلاشم این است که در بین 6 نفر نهایی قرار بگیرم. با تمریناتی که دارم نسبت به آینده حضورم در تیم ملی اطمینان دارم زیرا به انگیزه حضور در تیم ملی؛ کار، درس و دانشگاه را رها کرده و گام در این رشته گذاشتم.
وی با ابراز نگرانی از برنامه های فدراسیون پس از انتخابات ریاست آن، گفت: بارها به سرپرست فدراسیون قایقرانی اعلام کردم شرایطی که برای ملی پوشان فراهم کرده مانند یک خواب است. امیدوارم پس از انتخابات و تغییر مدیران و مربیان، شاهد انتخاب ملی پوشان به شیوه های گذشته نباشیم. همچنین بار روانی حضور در اردوی اول تیم ملی نیز را تحمل می کنم زیرا برخی به شوخی یا جدی من را مهمان اردوی تیم ملی خطاب می کنند.
ورزشی** 2052**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال