معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

برخی رسانه ها به دنبال از بین بردن اعتماد دولت و مردم هستند

تهران- ایرنا- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: برخی رسانه ها تلاش می کنند که اعتماد مردم به دولت را از بین ببرند اما این دولت با رای مردم و خواست آنها شکل گرفته است.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از مادران، همسران و دختران شهدای دهه فجر انقلاب اسلامی سال 57 افزود:74 درصد مردم پای صندوق های رای آمده و رئیس جمهوری با رای بالای مردم انتخاب شد و امروز با توجه به پیمان شکنی آمریکا، ثبات، انسجام و امنیت کشور حفظ شده است.
وی ادامه داد: در سال های قبل حمله داعش را داشتیم که یک نمونه آن را در خوزستان شاهد بودیم. اما به امید خداوند باید همگی تلاش کنیم در این شرایط سخت با گران فروشی مقابله کنیم. گرانی هست اما گران فروشی داستان دیگری است و عده ای از شرایط موجود سوء استفاده می کنند.
ابتکار تاکید دارد: در شرایط موجود جامعه مردم باید نقش آفرینی کرده و با گران فروشی مقابله کنند. اگرچه دولت برنامه هایی را هم برای این موضوع در نظر گرفته است.
وی با اشاره به اینکه نباید اجازه بدهیم با دروغ و تهمت بین دولت و مردم فاصله ایجاد شود، گفت: گروه هایی در تلاش برای ایجاد جنگ روانی هستند و اخبار نادرست به مردم می دهند یا می گویند مسئولین حقوق های نجومی می گیرند. البته عده اندکی در جاهای خاصی مثل بانک ها حقوق هایی می گرفتند که مدیریت شد. شخص رییس جمهور هر لحظه پیگیر مشکلات هستند اما نباید فشارهای اقتصادی و سیاسی که آمریکا تحمیل می کند را نادیده گرفت.
وی افزود: اقتصاد ایران در حد زیادی خودکفایی داشته اما نه ایران و نه هیچ کشوری خودکفایی صد در صد ندارد. به هر حال سیاست های اقتصاد مقاومتی همان قدر که درون زا هستند نیاز به ارتباط با دنیا هم دارد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: در این شرایط باید حتما انسجام ملی خودمان را حفظ کنیم و از ورود به مسائل اختلاف برانگیز دوری کنیم.
ابتکار اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما با حضور مردم و ایثار و از خودگذشتگی و فداکاری مردم شکل گرفته است و پیروزی انقلاب مدیون خون شهدا و از خودگذشتگی، فداکاری شهدا و همچنین صبر خانواده شهدا است.
وی بیان کرد: صبر خانواده شهدا بر مشکلات، سختی ها که فقط برای آن هدف متعالی که شهیدشان به خاطر آن رفته معنی پیدا می کند.
ابتکار با تاکید بر ویژگی های خاص شهدا خاطرنشان کرد: خیلی از شهدا پیروزی انقلاب را ندیدند و قبل پیروزی و در جریان مبارزات شهید شدند. پیروزی انقلاب اتفاق بزرگی بود و خیلی ها بعد از پیروزی به خاطر یقین و اعتماد به خداوند و رهبری امام عزیز وارد مسیر و جریان انقلاب شدند. مسیری که پر از تهدید و ترس و وحشت بود و به همین دلیل لحظه به لحظه انقلاب را نباید فراموش کرد.
وی افزود: یاد و خاطره این شهدا در تاریخ ایران و سپهر فرهنگی و اجتماعی ایران ماندگار خواهد شد.
ابتکار با بیان اینکه باید تلاش کنیم یاد و خاطره شهدا و تاریخ انقلاب را در ذهن جوانان که 85 درصد آنها شاهد تاریخ انقلاب نبوده و داستان های شهدا را با ناباوری می شنوند، زنده کنیم، افزود: باید از فداکاری و از خودگذشتگی شهدا برای جوانان امروز بگوییم. چرا که به خاطر فاصله نسلی قادر به برقراری ارتباط با این موضوع نیستند و این وظیفه خانواده شهدا است که این وقایع را زنده نگهدارند. به همین دلیل یکی از وظایف ما در دولت و بخش های مختلف این است که تجربیات و تجربه زیسته خانواده شهدا را به نسل جدید منتقل کنیم و یکی از برنامه های ما گفت وگوی بین نسلی است.
وی اظهار کرد: برای ماندگاری انقلاب حتما باید به نسل کنونی که ساختار ذهنی اش متفاوت از نسل های انقلاب است، گفت وگوی سازنده برقرار کنیم. آرمان های شهدا را زنده کنیم و در این میان مادران، همسران و خانواده شهدا بهترین افراد برای انتقال تجربیات انقلابی شان به نسل کنونی هستند.
ابتکار ادامه داد: در این چهل سال مردم ایران سختی ها و فراز و فرود و تحریم ها و مصائب زیادی را متحمل شدند، اما امروز به پشتوانه این فداکاری ها کشور ایران در بسیاری از عرصه ها موفق است.
وی با اشاره به برخی آمارهای رشد و توسعه در کشور گفت: امروز با توجه به نرخ توسعه انسانی کشور در مقایسه با کشورهای دنیا، ایران به مرز کشورهای توسعه یافته رسیده است و نرخ بازماندگی از تحصیل دختران ایرانی که در زمان انقلاب نزدیک به ۳۸ درصد بود به سه درصد رسیده است.
ابتکار افزود: امروز ۲۷ درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه ها خانم هستند و امروز تعداد دانشجویان که زمانی حدود ۳۰۰ هزار دانشجو بود به ۴ میلیون دانشجو رسیده که بیش از نیمی از آنها زن هستند و امروز زنان ایرانی با رعایت همه شئون در عرصه های ورزشی به مقامات قهرمانی می رسند و در بسیاری از رشته‌ها حضور خانم ها به چشم می‌خورد.
وی ادامه داد: همه این پیشرفت ها ثمره خون شهدا و ایثارگری و فداکاری های آنها و حاصل زمینه هایی است که دولت فراهم کرد و نیز حاصل تلاش زنان و مردان و جوانانی است که به خودباوری رسیده بودند.
معاون رئیس جمهوری بیان کرد: وقتی مردم دیدند عده‌ای از دارایی خودشان برای انقلاب اسلامی و آرمان های کشور گذشتند، انگیزه، اعتماد و ایمانشان تقویت شد.
وی ادامه داد: همان طور که می دانید دی ماه ۹۶ قرار بود براندازی در ایران اتفاق بیفتد. جریان‌های برانداز دست به دست هم دادند و در خیابان ها به راه افتادند و همین طور اتفاقاتی هم در داخل بود تا دولت ایران ساقط شود و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خود را نبیند.
ابتکار افزود: نرخ دلار قرار بود به ۷۰ هزار تومان و همچنین قرار بود نرخ تورم به ۱۵۰ درصد برسد. قرار بود با طراحی قبلی مردم ایران را نگران کنند. این مسئله ای نبود که دولت به تنهایی بخواهد با یکسری مشکلات مواجه بشود. این طراحی از بیرون و علیه جمهوری اسلامی ایران بود. خدا را شکر با هوشیاری دستگاه های کشور امروز نه تنها نرخ دلار کنترل شد بلکه نرخ تورم نیز با وجود افزایش قیمت ها کنترل شد.
معاون امور زنان رئیس جمهوری اظهار داشت: بسیاری از شایعات در کنار جنگ روانی برای جدا کردن حکومت از مردم و در جهت خالی کردن دل مردم صورت می گیرد. به جوانان القا می کنند هیچ امیدی نیست اما روز ۲۲ بهمن مردم با حضور باشکوه خود این معادلات را برهم زدند. حضور مردم در صحنه ها تضمین کننده انقلاب است.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا بارها به صراحت گفته بود که روز ۲۲ بهمن در تهران حضور خواهد داشت، اما این اتفاق هرگز به وقوع نپیوست و با حضور مردم همیشه در صحنه راهپیمایی ۲۲ بهمن مثل هر سال و با شکوه بیشتری برگزار شد.
ابتکار خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران پنجمین دهه خود را آغاز کرده و در این مدت شاهد رشد کشور در خیلی از زمینه ها بوده ایم و به امید خداوند این روزها ادامه خواهد داشت.
* باید فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی شهدا را زنده نگه داریم
نرگس کریمی مشاور امور ایثارگران معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری نیز در این مراسم گفت: ما باید یاد شهدایی که با فداکاری، جان فشانی ها و حماسه آفرینی شان برای ما استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی را به ارمغان آوردند را زنده نگه داریم.
وی افزود: طبق فرمایش امام (ره) انقلاب ما انفجار نور بود. ویژگی های نور دوری از ظلمت به سمت فلق است. انقلابی که تحول ساختاری در جامعه و تحولات روحی و روانی و معنوی در درون انسان ها ایجاد کرد. انقلاب نه تنها در داخل کشور بلکه در تمام دنیا تحول ایجاد کرد. دنیا انقلاب را شناخت و بسیج شد تا این انقلاب را سرکوب و دگرگون کند و از بین ببرد.
کریمی ادامه داد: آنها هر سال نقشه هایی را کشیدند اما خوشبختانه ما شاهد چهلمین سال انقلاب هستیم. عدد 40 عدد ویژه ای در دین و در تاریخ ما است. چهل عددی است که انسان ها به پختگی می رسند و ما در انقلاب شاهد این پختگی هستیم.
مشاور امور ایثارگران معاونت زنان رئیس جمهوری با بیان اینکه انقلاب با رهبری امام (ره) و همدلی و وحدت و یکپارچگی مردم شکل گرفت، تاکید کرد: نشریات خارجی به ویژه بعد از رحلت امام راحل می گفتند امروز قرآن، قبله و امام خمینی اسلام را مجسم و ملموس می کند.
وی اظهار داشت: وقتی به انقلاب نگاه می کنیم متوجه می شویم زنان و مردانی در صحنه حضور داشته و امام را یاری کردند. همچنان که در نهضت های مسلمانان هم این ردپا را از زنان و مردان در طول تاریخ دیده ایم.
کریمی گفت: امروز در چهل سالگی انقلاب مراسمی را برگزار کردیم که به قول نظامی ها اصل بازدارندگی را به دنیا نشان دادیم. امروز دستاوردهایی که ما پیدا کردیم، جهان را متحیر کرده است.
وی در باره هدف از برگزاری این نشت با خانواده شهدا گفت: ما وظیفه داریم که رویدادها و رخدادهای بزرگ را یادآوری کنیم. از جمله این برنامه ها ترویج فرهنگ ایثار، فداکاری، از خودگذشتگی شهدا است. این اتفاقات را نباید فراموش کرد و فرهنگ قدرشناسی را باید ترویج کرد. به همین دلیل باید از فجرآفرینان قدردادنی و یاد کنیم.
مشاور امور ایثارگران افزود: امروز و در این برنامه از زنان و مادرانی دعوت کرده ایم که جایگاهشان کمتر از شهدا نیست. جامعه وامدار این زنان بزرگ است. زنانی که تصویر قوی و خوبی از خود نشان دادند. وقتی مردان آنها در زندگی شان غایب شدند خیلی از آنها زیر 30 سال سن داشتند و اقتصاد، معیشت، تربیت فرزندان را برعهده گرفتند.
کریمی گفت: امروز همسران مدافعان حرم زنانی را پیش روی خود می بینند که 8 سال دفاع مقدس و انقلاب را تجربه کردند. به همین دلیل از این تجارب باید استفاده کنند، اما زنان در گذشته هیچ تجربیاتی در این زمینه نداشتند اما توانستند اهداف عالی شهدا را تحقق ببخشند.
وی ادامه داد: معاونت امور زنان طبق برنامه ها، فعالیت هایی در زمینه ایثارگران در این معاونت از گذشته تا کنون انجام می دهد و این موضوع همچنان تداوم دارد. همان طور که گفتم این برنامه نیز بهانه ای است برای اینکه خودمان رخدادهای مربوط به شهدا را زنده نگه داریم و فراموش نکنیم.
اجتمام* ف ش*1193

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال