نتایج یک نظرسنجی:

اکثر آمریکایی ها به روایت ترامپ درمورد پرونده روسیه اعتماد ندارند

تهران - ایرنا - نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که 56 درصد آمریکایی ها به روایت های «رابرت مولر» مسئول ویژه تحقیقات دخالت احتمالی روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا بیش از آنچه که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور درباره آن می گوید، اعتماد دارند.

به گزارش تارنمای هیل ارگان کنگره آمریکا، نتایج نظرسنجی مشترک روزنامه واشنگتن پست با مدرسه «سیاست و حکومت اسکار' (Schar School) دانشگاه جورج میسون در روز گذشته (سه شنبه) حکایت از آن دارد که 56 درصد آمریکایی ها به مولر اعتماد بیشتری دارند و فقط 33 درصد گفتند که به روایت های ترامپ درباره دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا اطمینان دارند.
در این نظرسنجی 57 درصد گفتند که مسئول ویژه تحقیقات روسیه (مولر) بیش از «لطمه سیاسی به ترامپ» علاقه مند به کشف حقایق است.
این نتایج، اختلافات فاحشی را با توجه به گرایشات حزبی شرکت کنندگان نشان داد به طوری که 86 درصد از دموکرات ها گفتند احتمال بیشتری وجود دارد نسخه مولر درباره حقایق را باور کنند.
در مقابل 74 درصد از جمهوری خواهان از اعتماد بیشتر به ترامپ سخن گفتند.
در بین افراد مستقل، 57 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی عنوان کردند که اعتماد آنها به مولر بیشتر از ترامپ است و 29 درصد خلاف این نظر را داشتند.
«مارک روزل» رئیس مدرسه اسکار در این زمینه گفت: بسیاری از آمریکایی همچنان درباره نتایج تحقیقات مولر و احتمال تبانی بین کمیپن ترامپ و روسیه در سال 2016 بدون جانبداری و با ذهن باز برخورد می کنند.
نظرسنجی واشنگتن پست و مدرسه اسکار به صورت نمونه گیری تصادفی از 841 نفر از افراد بزرگسال آمریکایی، از طریق تماس تلفنی و در بازه زمانی 6 تا 10 فوریه ( 17 تا 21 بهمن) انجام شده است.
این نظرسنجی ماه ها بعد از نتایج نظرسنجی تلویزیون هیل و موسسه افکار سنجی «آمریکن بارومتر» انجام شد که نشان داد که 58 درصد آمریکایی ها بر این باورند که مولر هدایت یک تحقیقات «غیرسوگیرانه» را برعهده دارد.
به گزارش ایرنا، مولر از زمان آغاز تحقیقات خود در مه 2016 تاکنون علیه 37 فرد و نهاد طرح اتهام کرده است.
مولر به تازگی «راجر استون» دوست قدیمی و معتمد ترامپ را دستگیر و او را متهم به ممانعت از اجرای قانون، طرح ادعای دروغ و تلاش برای پرداخت رشوه به شاهدان پرونده مربوط به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کرد.
قبل از استون افرادی همچون «پل مانافورت»، «ریک گیتس»، «مایکل فلین» و «مایکل کوهن» در پرونده تحقیقات روسیه متهم شناخته شده بودند.
کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا به تازگی اعلام کرد که قصد دارد متن مصاحبه های این کمیته در ارتباط با پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا را در اختیار رابرت مولر قرار دهد.
در این اسناد مصاحبه افرادی چون «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و «دونالد ترامپ جونیور» پسر وی نیز وجود دارد.
این اسناد به مولر امکان می دهد که اظهارات آنان را با یکدیگر و همچنان با دیگر اظهاراتشان مقایسه کند؛ امری که می تواند در صورت تناقض در اظهارات این افراد آنان را با دروغگویی به کنگره و یا بازپرس ویژه روبرو کند.
اروپام ** 9158 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال