عذرخواهی وزیر المپیک ژاپن به خاطر گاف در مورد شناگر سرطانی

تهران- ایرنا- وزیر المپیک ژاپن که به گاف های همیشگی مشهور است، مجبور شد بابت اظهاراتش درباره «ریکاکو ایکی» ستاره شنای مبتلا به سرطان این کشور رسما عذرخواهی کند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه با درج این خبر نوشت: بدنبال انتشار خبر مبتلا بودن ایکی به سرطان خون (شناگر نوجوانی که تصویر وی به شکلی فراگیر روی پوسترهای تبلیغاتی بازیهای المپیک 2020 توکیو دیده می شود)، موجی از اندوه قلب ژاپنی ها را فرا گرفت.
در این بین، «یوشیتاکاما ساکورادا» وزیر المپیک این کشور در اظهار نظری به جای ابراز ناراحتی از شنیدن این خبر، نسبت به تاثیر غیبت وی بر تعدد مدال آوری ژاپن در جریان تورنمنت پیش رو ابراز ناراحتی و تاسف کرد.
براساس گزارش یکی از رسانه های محلی، ساکورادا در این باره گفته بود: او (ایکی) محتمل ترین مدال آور طلا است؛ قهرمانی که ما انتظارات زیادی از او داریم؛ واقعا از شنیدن این خبر ناامید شدم؛ زمانی که چنین شخصی طلایه دار باشد مجموعه تیم درخشان ظاهر می شود و بابت افول و کمرنگ شدن چنین هیجانی کمی نگران هستم.
این در حالی است که بدنبال بازخوردهای این اظهارات در جامعه و همچنین از سوی سیاستمداران حزب مخالف، ساکورادا مجبور شد تا موضع خود را روشن کرده و به «بی ملاحظه ادا شدن اظهارات مذکور» اذعان کند.
این نخستین باری نیست که ساکورادا به طور ناخواسته تیتر نخست روزنامه ها می شود؛ در واقع او پس از اذعان به این موضوع که تاکنون در طول زندگی کاری حرفه ای خود از «رایانه» استفاده نکرده، مورد استهزای گسترده قرار گرفت چرا که او ضمن حفظ سمتش، معاونت اداره راهبرد امنیت سایبری ژاپن را بر عهده دارد.
ایکی سال گذشته با کسب 6 مدال طلا در بازی های آسیایی جاکارتا، ضمن اینکه نام خود را بر سر زبان ها انداخت هشدار تهدید آمیزی را برای شرکت کنندگان در المپیک 2020 که در خاک خودی برگزار می شود، صادر کرد.
فوق ستاره 16 ساله ژاپنی که بسیاری از رکوردهای ملی کشورش را در اختیار دارد به زعم بسیاری یکی از نامزدهای اصلی فتح مدال های طلا در چندین رشته به ویژه 100 متر پروانه محسوب می شد.
ورزشی**3991**2024

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال