هفت مسیر در جنوب سیستان و بلوچستان همچنان بسته است

زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از 9 مسیر مسدود شده بر اثر بارندگی ها، 2 مسیر با تلاش راهداران بازگشایی شد و هفت مسیر دیگر همچنان بسته است.

ابراهیم جاوشیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با فروکش کردن آب و تلاش راهداران 2 مسیر فنوج -اسپکه و فنوج- تنگ سرحه بازگشایی شد.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان افزود: مسیرهای دلگان -زهکلوت، دلگان - هودیان، دلگان- جلگه، بزمان - دلگان، دلگان - ایرانشهر، بمپور- جلگه و فنوج - برمشک همچنان بسته است.
وی ادامه داد: بارش بیش از 107 و 78میلی متری در مسیرهای ارتباطی بزمان و خاش تردد برای ساکنان منطقه را غیر ممکن کرده است.
جاوشیری بیان کرد: از ساعت 22 بارش باران در ایرانشهر شدت گرفت و در حال حاضر هوا نیمه ابری است.
وی گفت: سرویس دانش آموزان دلگان نیز در سیلاب گرفتار شده بود که بعد از هشت ساعت عملیات امداد و نجات بامداد امروز نجات یافتند.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان افزود: تعدادی خودرو نیز در سیلاب گرفتار شده بودند که با کمک راهداران و نیروهای امداد و نجات رهایی یافتند.
وی اظهار داشت: این بارندگی ها باعث جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر روستایی شده و اهالی برای عبور و مرور با مشکلات زیادی مواجه هستند.
وی گفت: برق برخی از مناطق نیز قطع و خساراتی به زیربناها وارد شده است.

**107 میلیمتر بارندگی
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: براساس آخرین اطلاعات جمع آوری شده از ایستگاه های بارانسجی سطح استان بیشترین میزان بارندگی با 107 میلیمتر از ایستگاه باران سنجی بزمان گزارش شده است.
محمود دیانتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخلاف سامانه بارشی هفته گذشته که در جنوب سیستان و بلوچستان تمرکز داشت، سامانه جدید از دوشنبه شب وارد و در اکثر نقاط استان فعال شد به طوری که از شمال تا جنوب استان در نقاط مختلف گزارش بارندگی داشتیم.
وی افزود: بعد از بزمان بیشترین میزان بارندگی به ایستگاه های فنوج و چاه کمال خاش به ترتیب با 55 و 40 میلی متر باران اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه بیشتر بارش ها در روز سه شنبه اتفاق افتاد، ادامه داد: روز گذشته در شمال استان نیز در ایستگاه های نیمروز و فرودگاه زابل 6 میلیمتر باران بارید. همچنین از 15 نقطه دیگر در منطقه سیستان بارندگی های متوسط تا ضعیف گزارش شد.

** 12 میلی متر باران نصیب شهر زاهدان شد
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: روز گذشته از 14 نقطه شهرستان زاهدان بارش های زمستانه گزارش شده که بیشترین بارش ها مربوط به روستاهای «محمد آباد کورین» و «حصاروئیه» با 40 میلی متر بوده است.
دیانتی تصریح کرد: ایستگاه های بارانسنجی «چانعلی»، «میراباد» و خیرآباد زاهدان نیز به ترتیب 35، 31 و 30 میلی متر باران ثبت کرده اند.
وی افزود: از ایستگاه بارانسنجی «مرکز تحقیقات کاربردی هواشناسی استان» واقع در شهر زاهدان نیز 12 میلی متر باران گزارش شده است.
وی ادامه داد: ایستگاه های کلاته سیاه، حاجی آباد شورو و میرجاوه، لادیز، نصرت آباد، و جون آباد نیز از این سامانه بارشی به ترتیب 25، 15، 12، 11 و 2.5 میلی متر باران دریافت کرده اند.
به گزارش ایرنا فعالیت این سامانه بارشی سبب طغیان رودخانه های محلی و آبگرفتگی معابر شد به طوری که روز گذشته برخی راه های ارتباطی جنوب استان بسته شد، همچنین طغیان رودخانه محلی در لادیز میرجاوه سبب غرق شدن یک جوان 18 ساله شد.
امروز نیز مدارس پیش دبستانی و دبستان نوک آباد خاش و تمام مقاطع تحصیلی دهستان های تابعه این بخش برای جلوگیری از حوادث احتمالی تعطیل است.
9923 **6081

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال