ورود سامانه بارشی جدید به کشور

تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پنجشنبه شب سامانه بارشی جدیدی از غرب و شمال غرب وارد کشور می شود.

امین حسین نقشینه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: ورود این سامانه به کشور سبب افزایش ابر ، بارش برف و باران در مناطق غرب ، شمال غرب ، دامنه های زاگرس مرکزی و نوار غربی کشور می شود.
وی اظهارداشت: روز جمعه گستره بارش ها علاوه بر شمال غرب و غرب به بخش هایی از جنوب کشور در استان های بوشهر و فارس کشیده می شود و شنبه این سامانه در بیشتر مناطق کشور فعال است و بعدازظهر شنبه از بارش باران در نیمه غربی کشور کاسته می شود.
نقشینه گفت: امروز نیز برای بخش هایی از شمال شرق و شرق بارش پراکنده باران همراه با کاهش دما پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: در سایر مناطق جو آرام همراه با افزایش نسبی دما است که در شهرهای صنعتی وپرجمعیت انتظار افزایش غلظت آلاینده ها را داریم.
وی اظهار داشت: با خروج سامانه بارشی قبلی از کشور، خلیج فارس و دریای عمان آرام شده اما بعدازظهر جمعه قسمت های غربی خلیج فارس به تدریج مواج می شود.

*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف و فردا به تدریج نیمه ابری خواهد شد؛ فردا شب ابری با احتمال بارش و جمعه افزایش ابر و بارانی خواهد بود، بشینه دمای امروز مهرآباد 11 و شمیران 9 و کمینه فردا صبح این مناطق به ترتیب 2 و صفر خواهد بود.
نقشینه گفت: بندرعباس با دمای 23 درجه بالای صفر و شهرکرد با منفی 9 به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.
علمی 9014**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال