روزنامه نگار کرد عراقی: خروج از سوریه نشان شکست واشنگتن است

اربیل ـ ایرنا ـ یک روزنامه نگار کرد در عراق با اشاره به خروج نیروهای ارتش آمریکا از سوریه اعلام کرد: این امر نشانگر آن است که سیاستهای این کشور در سوریه شکست خورده است.
-

به گزارش ایرنا, دلشاد انور روزنامه نگار کرد عراقی در گفتگو با خبرنگار ایرنا در اربیل با اعلام این مطلب گفت: نیروهای ارتش آمریکا قرار بود تا سقوط دولت سوریه در این کشور باقی بمانند اما این نیروها اکنون بدون دستیابی به این هدف از سوریه خارج می شوند.
وی افزود: شکی نیست که عدم دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده به منزله شکست به شمار می رود و آمریکاییها در سوریه شکست خورده از این کشور خارج می شوند.
دلشاد انور یکی دیگر از شکست های آمریکا را در سوریه عدم موفقیت این کشور در همسو کردن ترکیه دانست و اظهار کرد: آمریکاییها در این حوزه نیز شکست خوردند و امروز ترکیه یکی از همراهان ایران و روسیه در سوریه به شمار می رود.
نامبرده تصریح کرد حضور نیروهای آمریکا در سایر کشورها نیز سرنوشتی بهتر از حضور در سوریه پیدا نخواهد کرد.
این روزنامه نگار اضافه کرد: آمریکاییها برنامه ریزی خود را برای کل منطقه داشتند و قطعا شکست آنها در سوریه بر کل برنامه آنها تاثیر منفی خواهد گذاشت.
دلشاد انور تاکید کرد عقب نشینی این نیروها به عراق نیز به هیچ عنوان شکست های این کشور در سوریه و منطقه را جبران نخواهد کرد.
به گفته دلشاد انور انتقال نیروهای ارتش آمریکا به کردستان عراق جز اینکه این منطقه و مردم ساکن آن را در معرض بحران جدیدی قرار خواهد داد هیچ سودی برای منطقه به همراه نخواهد داشت.
گفتنی است فرماندهان ارشد آمریکا تاکید کردند ظرف دو هفته آینده خروج نیروهای ارتش آمریکا از سوریه آغاز خواهد شد.
خاورم *4**380*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال