محاکمه رهبران استقلال طلب کاتالونیا اسپانیا آغاز شد

مادرید- ایرنا- دیوان عالی‌ اسپانیا روز سه شنبه محاکمه رهبران استقلال طلب کاتالونیا موسوم به 'پروسس' را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، این رهبران که در زندان های 'آلکالا مکو' و 'سوتو دل رئال' مادرید حبس هستند، صبح امروز راهی‌ دادگاه شدند تا محاکمه خود را دنبال کنند، «اوریول جونکراس» معاون دولت سابق کاتالونیا ممکن است به 25 سال حبس محکوم شود.
دیگر رهبران این محاکمه، جوردی ترول، جوسپ رول، جواکیم فورن، رائول روموا، دولورس باسا، سانتی ویلا، کارلس موندو و مریچل بوراس مستشاران دولت سابق، کارمه فورکادل رئیس سابق پارلمان و جوردی سانچز و جوردی کویشارت نمایندگان انجمن های جدایی طلب کاتالونیا هستند.
دادستانی اسپانیا در این رابطه خواهان مجازات حبس بین 7 تا 25 سال به دلیل شورش، اختلاس و نافرمانی است در حالی‌ که وکیل دولت خواهان مجازات حبس بین 7 تا 12 سال به اتهام فتنه است.
بر این اساس، اختلاف معیارها بین اتهام ها، بر پایه عنصر کلیدی 'خشونت' است، بدین معنی‌ که به گفته برخی‌ از وکلا، اگر رهبران مرتکب خشونت نشده ا‌ند، باید با حبس کمتری مواجه شوند.
بنابر این گزارش، کاتالونیا بخشی خودمختار با 7 میلیون و 523 هزار نفر جمعیت در شمال شرق اسپانیا بوده و خواستار استقلال از دولت مرکزی است.
این بخش به لحاظ مالی، بانکی و امور بندری مهمترین بخش خودمختار اسپانیا به شمار می‌رود و نزدیک به 20 درصد تولید ناخالص ملی اسپانیا را تولید می کند.
ایالت کاتالونیا در سال 2017 با فرا رسیدن موعد اول اکتبر (9 مهر )، روز پر تنشی را برای فرایند همه پرسی‌ استقلال خود از اسپانیا پشت سر گذاشت.
اصرار جدایی طلبان به سرکردگی دولت محلی این ایالت برای برگزاری همه پرسی غیرقانونی از یک طرف و سرسختی دولت در ممانعت از برگزاری همه پرسی حتی به قیمت توسل به نیروهای ضدشورش، صحنه های خشنی را در شهر های مختلف کاتالونیا به ویژه شهر بارسلونا رقم زد.
شبد *1*491**1455**9122

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال