«زریاب» و پیوند دو هم ریشه

تهران - ایرنا - کنسرت هم نوازی عود و گیتار «زریاب» به سرپرستی و آهنگسازی «مجید ناظم پور»، در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، مجید ناظم پور نوازنده و آهنگساز قصد دارد تا قطعات آلبوم «زریاب» را که با همنوازی ساز باستانی عود و همراهی انواع گیتار و سازهای کوبه ای همراه خواهد بود، در تالار وحدت بروی صحنه اجرا کند.
این نوازنده شناخته شده عود در این اثر کوشیده تا سه ژانر موسیقایی ایرانی، عربی و فلامنکو را در هم آمیخته و فضایی جدید را خلق کند.
این هنرمند قصد دارد تا در کنسرت پیش رو، محتوای آلبوم «زریاب» را که جزو پرشنونده ترین موسیقی های پخش شده از رادیو است، به شکل وسیع تر به همراه سازهای مدرن الکترونیک اجرا کند.
در این اجرا، «امیرحسین حمیدی» نوازنده گیتار، «بنیامین مباشر امینی» نوازنده گیتار، «سهراب علیجانی» نوازنده گیتار بیس، «شایان میرغفوری» نوازنده گیتار الکتریک، «سیاوش معصومی» نوازنده کوزه، «مهرزاد املشی» نوازنده کاخن و داربوکا، «افشین هنرور: نوازنده بندیر و تمبک ، ناظم پور را همراهی خواهند کرد.
دردائره‌المعارف آمریکا چاپ 5 - 1974 آورده شده: گیتار، سازی است که در قرن 12 میلادی توسط اعراب از ایران به اسپانیا برده شده است. مراجع گوناگون دیگر نیز همه حاکی از این است که گیتار سازی است با اصالت و ریشه ایرانی دارد.
کنسرت هم نوازی عود و گیتار «زریاب» به سرپرستی و آهنگسازی مجید ناظم پور ساعت 21 روز شنبه یازدهم اسفندماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.
علاقمندان برای تهیه بلیت می توانند از طریق موسسه فرهنگی و هنری «رادنواندیش» و سامانه فروش بلیت ایران کنسرت اقدام کنند.
فراهنگ ** 9494 ** 1355 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال