سرمربی تیم ملی بانوان:

بدمینتون ایران برای المپیکی شدن نیازمند پیشرفت است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی بدمینتون بانوان کشورمان گفت: برای المپیکی شدن باید سطح حرفه ای خود را افزایش دهیم که این مهم با انجام تمرینات مستمر و حضور در مسابقات بین المللی مختلف امکان‌پذیر است.

«سحر زمانیان» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: «ثریا آقایی» و «ثمین عابدخجسته» دو تن از ملی پوشان کشورمان نسبت به سال گذشته در مسابقات بیشتری حضور یافتند و سطح بازی آنها بهتر شده است، با این حال آنان نیازمند حضور در مسابقات بیشتری هستند.
وی با بیان اینکه مسابقات بین المللی بدمینتون جام فجر ایران بسیار بالا بود، عنوان کرد: آقایی در این رقابتها و در مرحله یک هشتم نهایی با بازیکنی از مجارستان به رقابت پرداخت و با حساب 2 بر یک نتیجه را به او واگذار کرد. این ورزشکار در دور اول بازیکنی از ترکیه را با رنکینگ 60 برد و در 13 تورنمنت بین اللملی شرکت کرده بود. اما بدمینتون باز کشورمان تنها در هفت مسابقه بین المللی حضور داشت. وی گرچه در این رقابتها مقامی کسب نکرد اما از سطح بازی بالایی برخوردار است.
وی خاطرنشان کرد: عابد خجسته نیز بازی اول را به بازیکن اندونزیایی واگذار کرد. این بازیکن بسیار قوی و دارای تکنیک های بسیار خوبی بود. نماینده کشورمان توانست در این رقابت ها بازی قابل قبولی را از خودش نشان دهد.
سرمربی تیم ملی بدمینتون بانوان ایران ادامه داد: رنکینگ آقایی و عابد خجسته پس از این رقابت ها بنا بر اعلام فدراسیون جهانی بدمینتون به ترتیب به 165 و 217 رسید و از این پس با شرکت در مسابقات بین المللی دیگر این امتیازها بالاتر نیز می رود.
وی افزود: بازیکنان نوجوان و جوان ما نیز در این مسابقات در حد انتظار فدراسیون عمل کردند، آنان تجربه دیگری را در این رقابت ها به دست آوردند و فدراسیون بدمینتون می تواند در سالهای آینده بر روی آنها برنامه ریزی کند.
زمانیان در پایان درباره مسابقات پیش روی ملی پوشان کشورمان نیز اظهار داشت: عابدخجسته در 2 مسابقه در کشورهای آفریقایی و آقایی در سه مسابقه در کشورهای اروپایی در اسفند ماه سال جاری شرکت خواهند کرد که حضور این دو بازیکن در این رقابت ها در افزایش رده بندی آنان بسیار تاثیرگذار است.
بیست و هشتیمن دوره مسابقات بین المللی بدمینتون گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با شرکت بازیکنان 29 کشور خارجی به همراه ملی پوشان بدمینتون کشورمان طی روزهای پانزدهم تا هجدهم بهمن ماه جاری و با جوایز 25 هزار دلاری در شهرستان کرج برگزار شد.
ورزشی**9128**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال