دبیرکل بنیاد صلح و توسعه خاورمیانه؛

انقلاب اسلامی پیشگام صلح در خاورمیانه است

پکن- ایرنا- دبیرکل بنیاد صلح و توسعه خاورمیانه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران پیشگام صلح و آرامش در خاورمیانه است و در 40 سال گذشته نیز نقش مهمی در پیشبرد این اهداف در منطقه ایفا کرده است.

کاریم چین یونگ (kareem qin yong) روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بی‌ثباتی و ناامنی در خاورمیانه، چشم‌انداز صلح را در این منطقه مبهم کرده است اما جمهوری اسلامی ایران همیشه به دنبال صلحی پایدار و بنیادی در منطقه بوده و در این مسیر گام برداشته است.
او تصریح کرد: گفتمان جمهوری اسلامی ایران تامین صلح با همکاری کشورهای همسایه است و در این راه تلاش های زیادی انجام داده است.
دبیرکل بنیاد صلح و توسعه خاورمیانه با اشاره به اینکه ثبات سیاسی در منطقه یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته بوده است تاکید کرد ایران در چهار دهه گذشته همواره با اقتدار در عرصه های بین‌المللی حضور داشته است و روابط خوبی با جهان به ویژه چین دارد.
'کاریم' تاکید کرد: چین و ایران در 40 سال گذشته در زمینه های اقتصاد، انرژی، تجارت و بخش های مختلف صنعتی، همکاری های نزدیکی داشته اند.
به گفته وی با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی ایران، شاهد توسعه و پیشرفت ایران در عرصه های مختلف هستیم و روابط دو کشور نیز در حال گسترش است.
دبیرکل بنیاد صلح و توسعه خاورمیانه تصریح کرد: خیلی امیدوار و علاقه مند هستیم که در سال 2019 میلادی، دو کشور در قلمروهای گسترده تری همکاری کنند.
او گردشگری را یکی از محورهای تقویت روابط عنوان کرد و افزود: به رغم اینکه دو کشور از مقاصد گردشگری یکدیگر هستند اما هنوز در این عرصه روابط به حد قابل قبولی توسعه نیافته است.
دبیرکل بنیاد صلح و توسعه خاورمیانه با اشاره به اینکه در عرصه گردشگری نیز دو کشور می توانند زمینه های بهتر و بیشتری برای گسترش مناسبات داشته باشند تاکید کرد چین خیلی علاقه مند است گردشگران چینی بتوانند بیش از گذشته به ایران سفر کنند و برعکس ایرانیان نیز به چین سفر نمایند و سهم بیشتری از گردشگری یکدیگر داشته باشند.
'کاریم' از گردشگری به عنوان یکی از راه های تبادلات مردمی بین دو کشور نام برد و افزود: گردشگری، به ملت ها امکان می دهد شناخت بیشتری از یکدیگر داشته باشند و تازگی های بیشتری را از نزدیک مشاهده کنند.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده*
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال