سیلاب 37 میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان خسارت وارد کرد

زاهدان - ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: وقوع بارندگی همراه با جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه های فصلی از 14 تا 16 بهمن تاکنون 37 میلیارد و 300 میلیون تومان به بخش های زیربنایی و کشاورزی شهرستان سرباز و شهرداری چابهار خسارت وارد کرده است.

عبدالرحمن شهنوازی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بعد از کاهش شدید بارندگی ها در چند سال گذشته که سیستان و بلوچستان به عنوان کم بارش ترین استان کشور معرفی شده بود مردم جنوب این استان بارندگی های خوبی را در مدت این سه روز شاهد بودند.
وی ادامه داد: بیشترین بارندگی در این مدت با 170 میلی متر در ایستگاه بارانسجی شهر «نگور» مرکز بخش دشتیاری چابهار به ثبت رسید.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین خسارات وارده این مدت با 24 میلیارد و 500 میلیون تومان به بخش کشاورزی، مسکن، راه و شهرسازی و برق شهرستان سرباز وارد شده است.
شهنوازی افزود: همچنین 12 میلیارد و 800 میلیون تومان به شهرداری چابهار خسارت وارد شد.
وی گفت: خسارت های سیلاب در شهرستان های نیکشهر، فنوج، قصرقند و کنارک سیستان و بلوچستان در دست بررسی است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان بسته شدن چندین راه فرعی و آبگرفتگی خانه های روستایی را از جمله مشکلات به وجود آمده ناشی از سیلاب اخیر برای مردم جنوب این استان ذکر کرد.
به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان نیروهای هلال احمر از 14 تا 20 بهمن به هزار و چهار نفر از مردم 67 روستا در شهرستان های ایرانشهر، چابهار، نیکشهر و سرباز خدمات رسانی کردند.
رسول راشکی افزود: در این راستا 327 نفر با 56 دستگاه خودرو در قالب 72 تیم عملیاتی هلال احمر خدمات رسانی به مردم درگیر سیلاب را بر عهده داشتند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به لحاظ شرایط جغرافیایی و وسعت زیاد در برخی مواقع همزمان چندین پدیده از جمله توفان، خشکسالی، بارندگی، سیل و مواج شدن دریا را تجربه کرده است.
7316 **6081

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال