مقام مذهبی افغان: انقلاب ایران سرمشق ملت های ستم کشیده است

کابل - ایرنا - رئیس شورای عالی قرآنی کابل گفت: نظامی که به رهبری امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی بنیان گذاشته شد، سرمشق و الگو برای ملت های ستم کشیده جهان است.

به گزارش ایرنا، « حجت ‌الاسلام حسن ‌زاده» روز سه شنبه در نشستی به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کابل افزود: تمام آزادی ‌خواهان جهان با الگو گیری از انقلاب اسلامی و نظام الهی، در برابر حکومت ظالمان ایستادگی کرده و خواهند کرد.
در این نشست که شماری زیادی از علما، دانشجویان و فرهنگیان شرکت کرده بودند، در باره شخصیت، افکار و اندیشه های امام راحل سخنرانی و تأکید شد که وی فقیه عالم و سیاست ‌مدار نو‌اندیش بود که با پشتیبانی ملت بیدار ایران حکومت دست‌ نشانده و استبدادی را در درهم کوبیده و بجای آن نظام مردم ‌سالار را بر پایه آموزه‌های دینی اساس گزاری کرد.
وی تصریح کرد که امام خمینی (ره) با تشکیل جمهوری اسلامی، این نظام را به عنوان الگو و سرمشق برای امت اسلامی و همه‌ ستم دیدگان در سراسر جهان معرفی کرد.
رئیس شورای عالی قرآنی کابل با قرائت جمله امام راحل با عنوان «انقلاب ما انفجار نور بود» ، گفت: به حقیقت که نور الهی در این انقلاب دیده شد، زیرا این نور در قلب همه‌ اقشار جامعه پراکنده شد.
وی یکی از دستاورد مهم حضرت امام خمینی (ره) را زنده نگهداشتن معارف و ارز‌ش‌های اسلامی و احیای فرهنگ قرآن و اهل ‌بیت خواند و افزود: امروز از آنجا که هدف امام خمینی (ره) خدایی بود، معنویت قرآنی در دل جوانان و نوجوانان جای گرفته است.
رئیس شورای عالی قرآنی کابل گفت که از خواسته‌ های امام خمینی(ره) نهادینه کردن فرهنگ قرآن و اهل ‌بیت در جوامع اسلامی بود و اکنون باید فرد فرد جوامع اسلامی در راستای نهادینه کردن این خواست تلاش کنند.
به گفته وی امام خمینی(ره) یک حقیقت همیشه زنده در دل تاریخ است و این شخصیت وارسته در عمل ثابت کرد که متوسل شدن به دین خداوندی بهترین شیوه برای مبارزه با استکبار جهانی است.
آساق**291**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال