کسری تراز تجاری پاکستان رکورد زد

تهران- ایرنا- شبکه تلویزیونی 'سماء' پاکستان اعلام کرد، کسری تراز تجاری این کشور با کاهش 9.66درصدی و رقم 19.26 میلیارد دلاری در هفت ماه نخست سال مالی 19-2018 رکورد زد.

شبکه سماء به نقل از اداره آمار پاکستان اعلام کرد، طی بازه زمانی ژوئیه تا ژانویه، صادرات پاکستان 13.23میلیارد دلار بود و وارداتش به رقم بی سابقه 32.49 میلیارد دلار رسید. دولت پاکستان انتظار داشت در پایان سال گذشته شاهد کاهش 5 تا 6 میلیارد دلاری در تراز تجاری باشد.
پاکستان در زمینه صادرات و واردات همواره با تراز منفی تجاری روبرو بوده است. درواقع، مطابقت چندانی میان نقدینگی، رشد اقتصادی و تورم در این کشور وجود ندارد و در نتیجه، اسلام آباد به وام ‌ها و قروض خارجی و داخلی وابسته است.
بدهی های این کشور در طول سال‌ های مختلف افزایش یافته و بازپرداخت وام ‌ها بر اقتصاد کشور تاثیر منفی داشته است. قطع کمک‌ های آمریکا در اکتبر 1990 و افزایش فشارها و پیش شرط‌ ها از سوی سازمان ‌های وام دهنده به پاکستان از جمله صندوق بین ‌المللی پول و بانک جهانی، روند موفقیت این کشور را دشوارتر کرده است. پاکستان، 18 میلیارد دلار اوراق قرضه خارجی و نزیک به 9 میلیارد دلار وام داخلی دارد.
آساق**10881**1337

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال