رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

خدمات درمانی در تهران ضعیف است

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از احداث بیمارستان های توسعه یافته در دور افتاده ترین نقاط کشور خبر داد و گفت: علیرغم پایتخت بودن تهران، خدمات درمانی در این شهر ضعیف و نیاز به تقویت بسیاری دارد.

به گزارش ایرنا، محمد آقاجانی صبح سه شنبه در حاشیه بازدید از پروژه احداث ساختمان جدید 721 تختخوابی بیمارستان شهدای تجریش افزود: تهران علاوه بر جمعیت بسیار بالایی که دارد به عنوان پایتخت میزبان بیماران صعب العلاجی است که انتظار بالایی از این شهر دارند اما طی 40 سال اخیر اقدام اساسی در حوزه درمانی در پایتخت صورت نگرفته است.
این مقام مسئول با بیان اینکه دانشگاه شهید بهشتی 11 هزار تخت بیمارستانی کم دارد اعلام کرد: در حال حاضر 3 هزار تخت بیمارستانی در سطح استان و 19 بیمارستان داریم که فرسوده هستند.
وی از قدمت 60 ساله ی بیمارستان شهدای تجریش خبر داد و اظهار داشت: پروژه ساختمان جدید بیمارستان مذکور با مساحتی بالغ بر 62 هزار متر مربع از سال 92 تاکنون 72 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
آقاجانی تصریح کرد: از سال 92 تا 94 احداث پروژه بیمارستان با وزارت راه و شهرسازی بود که پیشرفت چشمگیری نداشته و 70 درصد پروژه از سال 94 با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پیشروی کرده است.
به گفته وی تاکنون هیچ کمک مالی به این مجموعه از سوی خیرین سلامت انجام نشده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: اگر منابع مالی پروژه از بودجه های استانی و ملی تامین شود، دهه فجر سال 98 شاهد افتتاح این پروژه خواهیم بود.
همچنین محمدرضا عارف، رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به نیاز 160 میلیارد تومان بودجه جهت تکمیل پروژه ساختمان جدید بیمارستان شهدای تجریش گفت: جلسه ویژه تامین مالی این پروژه هفته آینده برگزار و قطعاً نمایندگان با توجه ویژه به این مسئله خواهند پرداخت.
به گزارش ایرنا، بیمارستان شهدای تجریش یکی از مهم ترین بیمارستان های کشور و تنها بیمارستان دولتی منطقه شمال پایتخت با 320 تخت و 1100 پرسنل روزانه مرجع بیماران بسیاری از سراسر استان و کشور است.
تهرام/9897 / 1539

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال