مشاور عالی سازمان سنجش:

ثبت نام کنکور سراسری سال 98 از فردا آغاز می شود

تهران – ایرنا – مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد ثبت نام کنکور سراسری سال 98 دانشگاه ها از فردا 24 بهمن ماه آغاز می شود.

حسین توکلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، افزود: ثبت نام کنکور سراسری سال 98 برای پذیرش در رشته های با آزمون جهت ورود به دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس ‌های خودگردان دانشگاه‌ ها، دانشگاه های پیام نور، غیردولتی و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی از فردا چهارشنبه 24 بهمن ماه جاری آغاز می شود.
وی افزود: پذیرش در ظرفیت مازاد دانشگاه ها و رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی هم از طریق کنکور سراسری سال 98 صورت می گیرد.
به گفته مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان از فردا چهارشنبه می توانند با مراجعه به سامانه این سازمان به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام کنند. این مهلت تا دوم اسفندماه ادامه دارد.
توکلی با بیان اینکه پذیرش در هر یک از رشته ها بر اساس نمره کنکور و سوابق تحصیلی همانند کنکور سال 97 صورت می گیرد، خاطرنشان کرد که دفترچه راهنمای ثبت نام هم زمان با آغاز مهلت نام نویسی بر روی سامانه سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
وی در مورد هزینه ثبت نام کنکور سراسری 98، اظهار کرد: داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید مبلغ 27 هزار و 500 تومان پرداخت کرده و یک سریال اعتباری دریافت کنند. داوطلبان برای اعلام علاقمندی در پذیرش دانشگاه های پیام نور و غیردولتی ها هم باید مبلغ 13 هزار و 800 تومان بپردازند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد زمان برگزاری آزمون سراسری سال 98 نیز گفت: کارت ورود به جلسه کنکور سراسری از 10 تیرماه توزیع می شود و داوطلبان تا 12 تیرماه مهلت دارند، این کارت را دریافت کنند. کنکور سراسری هم در روزهای 13 و 14 تیرماه 98 به صورت هم زمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
به گفته توکلی، نتایج اولیه این آزمون دهه دوم مرداد 98 به منظور انتخاب رشته اعلام و نتایج نهایی نیمه دوم شهریور ماه سال آینده منتشر می شود.
یادآور می شود در کنکور سراسری سال 98 دانشگاه ها، 760 هزار نفر پذیرفته می شوند.
**9492**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال