نماینده پوتین و مخالفان سوریه دیدار کردند

مسکو - ایرنا - وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که نماینده « ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا با نماینده مخالفان دولت سوریه مستقر در روسیه دیدار و گفت وگو کرده است.

به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا، در دیدار میخاییل بوگدانف که همزمان معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز است با قدری جمیل، در خصوص آغاز به کار کمیته قانون اساسی سوریه براساس دستور کار نشست سران آستانه تبادل نظر و گفت وگو شده است.
گفتنی است، تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه در پی نشست سران ایران، روسیه و ترکیه به دست آمد که سال گذشته در شهر سوچی روسیه برگزار شد.
چند هفته پس از آن نشست، مخالفان و موافقان سوری درقالب نشست گفت وگوهای ملی سوریه در شهر سوچی دور هم جمع شدند و تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را پذیرفتند.
دو روز دیگر، شهر سوچی روسیه برای بار دیگر میزان دیدار سه جانبه سران ایران، روسیه وترکیه است ضمن اینکه کاخ کرملین اعلام کرده که ولادیمیر پوتین دیدارهای جداگانه ای نیز با سران ایران و ترکیه خواهد داشت.
انتظار می رود در نشست سه جانبه سران ضامن صلح آستانه (ایران، روسیه و ترکیه) در باره سه موضوع کلیدی همچون بررسی تحولات در شمال سوریه(شهرهای ادلب و منبج)، آینده سوریه پس از خروج نظامیان آمریکا از آن و آغاز به کار کمیته قانون اساسی سوریه تصمیم گیری شود.
اروپام ** 1346 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر