چهل سالگی انقلاب

مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در ایتالیا برگزار شد

رم - ایرنا - مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ظهر امروز با حضور شمار زیادی از سفرا و دیپلمات های مقیم در رم و برخی مقامات دولت ایتالیا و همچنین شخصیت های سیاسی ، فرهنگی ، دانشگاهی این کشور در محل اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا از رم، در این مراسم ، پس از نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا، حمید بیات سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا طی سخنانی ضمن خوش آمد گویی به میهمانان به ایستادگی مردم ایران در حمایت از انقلاب در برابر دشمنی ها اشاره و بخشی از دستاوردهای انقلاب در طول چهل سال گذشته را تشریح کرد.
سفیر ایران در ایتالیا همچنین به روابط دو کشور و ابعاد مختلف اشاره و تاکید کرد که ایتالیا شریک اول تجاری ایران در اروپا بوده و به رغم برخی تاثیرات ناشی از تحریم ها با توجه به خواست و اراده دست اندرکاران اقتصادی به ویژه بخش خصوصی در دو کشور برای استمرار و گسترش روابط انتظار می رود ایتالیا همچنان اهمیت خود را برای کار اقتصادی با ایران حفظ کند.
وی در ادامه با تاکید بر دستاورد بزرگ ایران در ایجاد امنیت برای خود، بدون کمک دیگران گفت: ایران امروز نه تنها امن ترین کشور در منطقه است، بلکه تلاش کرده تا به دیگر کشورهای منطقه در مبارزه با تروریست ها و ایجاد امنیت برای تمامی منطقه کمک کند. ایشان سیاست ایران را در منطقه مبتنی بر راه حل سیاسی و گفت و گو برای حل مشکلات منطقه خواند.
آقای بیات همچنین با انتقاد از سیاست های آمریکا در تحمیل یکجانبه گرایی بر ضرورت اتخاذ تصمیم از سوی دیگران به ویژه کشورهای اروپایی برای ایستادگی دربرابر این شرایط و دفاع از چند جانبه گرایی تاکید کرد .
اروپام**461 **1908

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال