رییس سازمان امداد و نجات:

655 مسافر زمستانی متاثر از سیلاب و کولاک امدادرسانی شدند

تهران - ایرنا - رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به 655 نفر از هموطنان و مسافران زمستانی در 10 استان متاثر از سیل، برف و کولاک خبر داد.

«مرتضی سلیمی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام گزارش عملیات امدادی سیل و برف و کولاک در48 ساعت گذشته، اظهار داشت: 10 استان ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سمنان، فارس، کرمانشاه، لرستان، مازندران، مرکزی و یزد متاثر از سیل و برف بوده اند و امدادگران خدمات امدادی لازم را در33 شهر، روستا و محورهای کوهستانی به هموطنان ارائه کرده اند.
وی با یادآوری امدادرسانی به 655 نفر با تلاش 92 امدادگر و نجاتگر در مناطق متاثر از سیلاب و کولاک افزود: در اجرای این سلسله عملیات امدادرسانی 240 نفر از خدمات اسکان اضطراری و موقت ارائه شده از سوی نیروهای امدادرسان هلال احمر بهره مند شدند و 11 نفر از متاثرین از سیل و کولاک نیز به مناطق امن منتقل شدند.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: طبق آخرین گزارش های دریافتی از نیروهای امدادرسان یک نفر نیز به علت گرفتار شدن خودرو در مسیر سیلاب در شهرستان لالی استان خوزستان جان خود را از دست داد.
سلیمی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی 112 تماس بگیرند.
این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره 112 در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.
اجتمام**7029**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال