آزاد ارمکی: علم در آموزش عالی مورد بی مهری قرار گرفته است

تهران- ایرنا- استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران گفت: مساله علم در آموزش عالی ایران و توسط ساختار تصمیم گیری کشور مورد بی مهری و بی توجهی قرار گرفته است.

«تقی آزاد ارمکی» روز دوشنبه در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در تهران، در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا در مورد مسائلی که در حوزه آموزش عالی مورد بی توجهی قرار گرفته است و در دهه آتی باید مسئولان روی آن متمرکز شوند، گفت: موارد متعددی مورد بی مهری قرار گرفته است اما اگر بخواهم به اصلی ترین آنها اشاره کنم، خود مساله علم در آموزش عالی ایران است.
وی افزود: من معتقد هستم که در دهه های گذشته و حتی تا به امروز این نگرش نه در جامعه و نه در بین مسئولان ایجاد نشده است که راه حل مشکلات و همچنین توسعه کشور توجه به علم در حوزه های گوناگون آن است؛ در واقع هنوز رجوع به علم با کراهت صورت می گیرد.
وی ادامه داد: امروز کشورمان با مشکلات معتددی در حوزه های گوناگون مواجه است؛ به عنوان مثال ما در حوزه های اقتصادی و اجتماعی دارای مشکلات زیادی هستیم که بدون توجه به علم و رونق بخشیدن به تحقیقات و پژوهش های علمی نمی توانیم آنها را حل کنیم.
استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران با بیان اینکه در سال های بعد از انقلاب اسلامی، آموزش عالی در گسترش کمی موفقیت قابل توجهی به دست آورده است، اظهار کرد: این موفقیت به تنهایی کافی نیست و باید به متخصصانی در حوزه های مختلف تربیت کرده ایم، رجوع کنیم و راه حل خروج از مشکلات را از آنها بخواهیم.
این جامعه شناس بر این باور است: حتی اگر مسئولان معتقدند که فارغ التحصیلان ما دچار ضعف هستند، باید توجه داشته باشند همین مراجعه به متخصصان باعث می شود که آن ها به تحرک واداشته بشوند و در نتیجه بنیه علمی و پژوهشی خود را تقویت کنند؛ مسئله ای که سود آن را همه مردم کشور خواهند برد.
**9487*2025

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال