چهل سالگی انقلاب؛

توجه رسانه های عربی به نمایش موشک های بالستیک در راهپیمایی22بهمن

تهران - ایرنا - تعدادی از رسانه های عربی در حاشیه پوشش مراسم راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران، گزارش ها و تصاویری را از ماکت موشک های بالستیک در مسیرهای راهپیمایی امروز مخابره کردند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، شبکه خبری'روسیا الیوم'که خبرنگار آن ازمسیر راهپیمایی 22بهمن در تهران گزارش ارسال می کرد، به سرعت تصاویر اختصاصی خود را از ماکت این موشک ها مخابره کرد.
روسیا الیوم همچنین به حضور انبوه شرکت کنندگان در این مراسم و سخنرانی دکتر روحانی در حضور صدها مهمان خارجی اشاره کرد.
دیگر رسانه های عربی همچون'السودان الیوم'،'لبنان24'،'فلسطین الیوم'، 'الخلیج 365' نیز با پخش تصاویر و فیلم هایی از مراسم امروز تهران به نصب ماکت موشک های بالستیک در مسیر این راهپیمایی واکنش نشان دادند.
راهپیمایی 22 بهمن در رسانه های کشورهای عربی بازتاب گسترده ای داشت، به طوری که الجزیره انگلیسی این مراسم را همراه با سخنرانی رییس جمهوری در میدان آزادی بطور مستقیم پخش کرد.
خبرنگار این شبکه تلویزیونی که از خیابان آزادی تهران و از بین جمعیت شرکت کننده در تظاهرات گزارش ارسال می کرد، در گزارش خود گفت مردم ایران در پایان چهارمین دهه پیروزی انقلاب خود با حضور در خیابان ها سالگرد انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.
شبکه لبنانی المیادین، نیز پوشش گسترده ای به این مراسم داد و اعلام کرد: مردم ایران از صبح امروز (دوشنبه) راهپیمایی گسترده ای را برای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خود آغاز کردند.
المنار دیگر شبکه لبنانی هم در گزارشی از این مراسم گفت:مردم ایران یکصدا در راهپیمایی فریاد زدند که به دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته افتخار می کنند و به آینده کشور خود امیدوارند.
این شبکه به حضور شماری از شخصیت های علمی، سیاسی و دینی و ورزشی از کشورهای خارجی از جمله آمریکا، فرانسه، انلگیس، ایرلند، فرانسه و ونزوئلا در این مراسم هم اشاره کرد.
خاورم*9469*1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال