چهل سالگی انقلاب

معاون وزیر دفاع:رویش ها و سرمایه های انقلاب را تقویت کنیم

لاهیجان - ایرنا - معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: مردمی متحد و بصیر داریم و باید نسل جوان کشور که رویش های انقلاب و هویت اسلامی ما هستند را تقویت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا سردار رضا طلایی نیک روز دوشنبه در اجتماع راهپیمایان شهرستان لنگرود در شرق استان گیلان افزود: امروز باید همه بخش های سیاسی و اقتصادی خود را در جنگ احساس کنند و همانند جنگ نظامی، به قدرت بازدارندگی و خودکفایی برسند زیرا در جنگ سیاسی هم مردم ایران برنده هستند و این حضور در راهپیمایی 22 بهمن، یک عملیات سیاسی است.
وی ادامه داد: ممکن است دشمن فتنه سازی ترکیبی داشته باشد و بخواهد با عملیات روانی و فشار سیاسی ، تنش های داخلی ایجاد کند که لازم است مردم و نیز مسئولان هوشیاری داشته باشند و دشمن را ناکام گذارند.
معاون وزیر دفاع خاطرنشان کرد: تاکنون ما با وحدت ، بصیرت و روحیه جهادی بر محور ولایت، پیروز بوده ایم و باید مواظب باشیم در عرصه هایی مانند رقابت و نقد مسایل کشور به مرز تخریب و تضعیف نظام نزدیک نشویم چراکه اصل نظام ، ولایت و وحدت مورد نیاز ماست.
وی با اشاره به گزارش یکی از مراکز مطالعاتی آمریکا مبنی بر موفقیت های ایران اسلامی گفت: ایران با فرهنگ و تفکر بسیجی و پشتوانه مردمی توانسته به قدرت اول دفاعی منطقه تبدیل شود.
سردار طلایی نیک همچنین به موشک هویزه که هفته گذشته با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمایی شد، اشاره و اضافه کرد: این موشک، نوعی موشک کروز است که در سطح بیش از هزار کیلومتر حرکت می کند و هم هدایت شونده و هم رادار گریز محسوب می شود.
وی ایران اسلامی را در عرصه هایی دیگری همچون علمی و دفاعی، دارای جایگاهی برتر در منطقه خواند و ادامه داد: در بخش های اقتصادی نیز زیرساخت های زیادی در کشور ایجاد شده اما با این همه پیشرفت، این زیرساخت ها هنوز در زندگی مردم ثمر نداده و باید از این همه استعدادهای جوانان ایرانی و فرصت ها استفاده شود.
سردار طلایی نیک بر لزوم تجاری سازی شدن زیرساخت های علمی کشور تاکید و خاطرنشان کرد: تنگناهایی وجود دارد ولی باید با استفاده از ظرفیت ها و استعدادها تحت زعامت رهبر معظم انقلاب، در اندیشه تعالی ایران اسلامی باشیم.
وی از مسئولان خواست در خدمتگزاری به مردم، جهادی عمل کنند و افزود: به فرمان مقام معظم رهبری درجهت خنثی کردن تحریم ها ، قوای سه گانه قرارگاه هایی را شکل داده اند.
وی در خاتمه سخنانش با یادآوری تحریم های ظالمانه دشمنان ملت ایران طی چهار دهه گذشته اضافه کرد: مهمترین عواملی که می تواند زمینه ساز حفظ نظام و عزت بیشتر انقلاب اسلامی شود، تقویت روحیه جهادی و شهادت طلبی ملت ایران است.
شهرستان لنگرود در 60 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
6029 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال