چهل سالگی انقلاب

چه کسی می خواهد من و تو ما نشویم

تهران- ایرنا- جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در حالی با حضور گسترده مردم به پایان رسید که همه راهپیمایان امروز یک نوا بر لب و یک آرزو در دل داشتند: «وحدت برای موفقیت ایران».

به گزارش ایرنا، چهل سال از پیروزی انقلابی سپری شد که با حضور مردم رنج کشیده و معترض نسبت به شرایط دوران رژیم پهلوی به خیابان ها آمدند و برای گرفتن حقی که از آن خودشان بود، پافشاری کردند، جان دادند و سرانجام هم جشن پیروزی را با حضور امام (ره)بازگشته به کشور برپا کردند.
چهل سال سپری شد و مردم نشان دادند پشتیبان کشوری هستند که در هر شرایطی سرزمین پدری و مادری آنان است، هر کجا که باشند به ایرانی بودنشان افتخار می کنند و برایش جان می دهند.
امروز جشن چهل سالگی این انقلاب بود و مردم از هر قشر و گروه و سن و سالی آمدند تا در این جشن ملی، حماسه خلق کنند و نشان دهند که در این سرزمین، خون کاوه در رگ هایشان و قدرت رستم در بازوانشان جریان دارد.
فائزه فتاح پور یکی از افراد حاضر در راهپیمایی 22 بهمن که از کرج به تهران آمده بود می گوید: آمده ام تا در جشن چهل سالگی انقلاب شرکت کنم، چطور می شود همه برای شرکت در جشن تولد یکی از دوستان سر از پا نمی شناسیم اما نخواهیم که در جشن تولد انقلاب کشورمان شرکت کنیم.
فتاح پور ادامه می دهد: قبول دارم روزهای سختی را سپری می کنیم اما هر خانه ای مشکلات خودش را دارد، دلیل نمی شود به خاطر سختی های موجود که خانه را کنار گذاشت.
وی معتقد است: باید سختی های پیش رو را تحمل کرد چون این شرایط تا ابد ادامه ندارد و حل می شود.
علی اصغر نصرتی، شهروند دیگری که موهای سفیدش حکایت از حضور در روزهای انقلاب و تجربه دوران پهلوی را می کند، ادامه می دهد: در روزهای انقلاب در خیابان ها بودیم، عقاید انقلابی داشتیم و با شور و شوق در صحنه حاضر می شدیم.
وی می افزاید: الآن هم باید در صحنه بود، همه دشمنان تلاش می کنند این انقلاب را به زمین بزنند، مردم باید باشند تا بدخواهان به خواسته خود نرسند.
نصرتی اظهار می کند: انقلاب نهایت تلاش خود را برای تحقق آرمان های خود انجام داده است ولی گاه در بیان مشکلات و کاستی ها غلو می شود اما باید متوجه بود که ایران در شرایطی به نقطه کنونی رسیده است که دشمنان مقابل آن تا توانسته اند، کارشکنی کرده اند.
این شهروند تهرانی می گوید: مردم می دانند که هر ملتی در هر کشوری مشکلاتی دارد، حتی خود آمریکا هم از حضور بی خانمان ها و نیازمندان رنج می برد با این تفاوت که در آن کشورها مساله تحریم وجود ندارد.
غلامرضا حسن زاده یکی دیگر از راهپیمایانی که سال های انقلاب را تجربه کرده و با خنده می گوید اگر کسی ادعا دارد که ملت ایران به خاطر یک کیک و ساندیس در این مراسم حاضر می شود، باید بداند که باعث افتخار است که کشور در این شرایط به ظاهر سخت اقتصادی، می تواند برای جمعیت میلیونی حاضر در راهپیمایی به تعداد کافی از این خوراکی تهیه کند.
حسن زاده اظهار می دارد: در روزهای انقلاب انتظار داشتیم استقلال حاکم شود و زیر یوغ هیچ کشوری نباشیم و دیکته آمریکا را ننویسیم.
وی اضافه می کند: سختی کنونی موجود در کشور به علت ضعف نظارت است که اگر استقامت باشد این مشکل هم برطرف می شود و البته باید متوجه بود حتی در مقام مقایسه با دوران انقلاب هم وضعیت مردم بهبود یافته است.
سید محمد حسینی دیگر شهروند تهرانی حاضر در راهپیمایی نیز ادامه می دهد: از زبان ما بنویسید که کلید موفقیت ما فقط حمایت از رهبری و اطاعت از ایشان است.
وی می افزاید: مسایل اقتصادی حل می شود و همه امکانات در کشور هست اما مدیریت نداریم و مسئولان باید به مردم پاسخگو باشند.
صادق و بهمن ثنایی دو قلوهای 18 ساله ای هستند که به همراه دوستان خود در راهپیمایی شرکت کرده اند و می گویند: برای این در جشن چهل سالگی انقلاب شرکت کرده ایم که به دشمنان نشان دهیم انقلاب را دوست داریم و پیرو آن هستیم.
این جوانان می افزایند: می خواهیم نشان دهیم نسل جدید انقلاب هم مانند شهدای جنگ پشتیبان این نظام و کشور هستند.
به گفته این دوقلوها حمایت از کشور در شرایط سختی ارزش دارد وگرنه در دوران آسانی که کشور نیازی به حمایت ندارد.
راهپیمایی 22 بهمن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی صفحه دیگری به برگ زرین حماسه سازی های ملت همیشه در صحنه نظام اسلامی اضافه کرد تا همه جهانیان بدانند که ملت ایران پای تمامی این انقلاب ایستاده اند.
تهرام/3001//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال