چهل سالگی انقلاب؛

میزبانی دانشگاه صوفیه از همایش ایران و جهان در آئینه تاریخ

تهران - ایرنا - همزمان با جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، همایشی دو روزه با عنوان 'ایران و جهان در آئینه تاریخ' امروز(دوشنبه) و فردا(سه شنبه) در دانشگاه صوفیه پایتخت بلغارستان برگزار می شود.

دانشگاه علامه طباطبائی دبیری این همایش را برعهده دارد و دانشگاه های گیلان، کوثر و انجمن تاریخ از جانب ایران و دانشگاه بلغارستانی صوفیه و مرکز مطالعات ایران، بالکان و اروپای مرکزی همکاران خارجی این همایش هستند.
بیش از 150 مقاله از 20 کشور به همایش ارسال شده که 60 مقاله آن به تصویب هیات داوران دانشگاه قرار گرفت.
در افتتاحیه همایش پروفسور'ماریا استویچوا'(Maria Stoicheva) معاون دانشگاه صوفیه و 'محمد جواد رسولی' سفیر ایران در بلغارستان سخنرانی کردند. پروفسور 'ایوو پانوف' (Ivo Panov) رئیس بخش ایرانشناسی دانشگاه صوفیه، دکتر 'نعمت الله ایران زاده' رئیس دانشکده ادبیات و زبان های خارجی و الهیات دانشگاه علامه طباطبائی و رئیس مرکز مطالعات ایران، بالکان و اروپای مرکزی، دکتر 'عبدالله نوروزی' و دکتر صفائی رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه گیلان از دیگر سخنرانان مراسم افتتاحیه بودند.
زمینه های تاریخی عظمت ایران اسلامی و ‌اتصال آن به انقلاب اسلامی ایران محور سخنرانی ها بود.
طرح اهداف ایران اسلامی در مواجهه فرهنگی تاریخی با دنیای امروز و راهکارهای متمدنانه در تعامل با کشورها و ملت ها اهداف اصلی این همایش است.
اروپام ** 3092 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال