چهل سالگی انقلاب؛

رای نیوز: ایران چهلمین سالگرد انقلاب را جشن گرفت

رم - ایرنا - شبکه خبری دولتی 'رای نیوز 24' ایتالیا گزارش داد: مردم ایران امروز(دوشنبه) زیر بارش باران، چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را در خیابان ها جشن گرفت.

به گزارش ایرنا، این شبکه خبری روز دوشنبه در تارنمای خود افزود: ایرانی ها امروز چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی که سال 1979 در پی سقوط رژیم شاه بوقوع پیوست را جشن گرفتند. دهها هزار ایرانی زیر بارش باران در خیابان های تهران با شرکت در این راهپیمایی، چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را برگزار کردند.
روز 22 بهمن در تقویم ایرانی ها، روز سقوط رژیم محمدرضا شاه پهلوی و بازگشت پیروزمندانه آیت الله خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی از تبعید است. این مراسم در لحظه ای دشوار برای ایران که با تحریم های جدید امریکا دچار افزایش قیمت ها و تورم شده اند، برگزار شد.
تظاهرکنندگان تصاویر و شعار نوشته هایی را در ستایش از آیت الله خمینی (ره) و جانشین او آیت الله خامنه ای در دست داشتند. این تظاهرات همچنین در سایر شهرها و روستاهای ایران برگزار شد.
حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در این مراسم در میدان آزادی تهران تاکید کرد که با وجود فشارهای اعمالی از سوی کشورهای دشمن برای تضعیف دفاع ایران، مصمم به تقویت قدرت نظامی و برنامه موشکی هستیم.
وی افزود: از کسی برای توسعه انواع موشک اجازه نگرفتیم و نمی گیریم. ما قدرت نظامی و تعهد خود را به جلو می بریم. توطئه آمریکا و صهیونیست ها و دولت های ارتجاعی در خاورمیانه با شکست مواجه می شود. دشمن هرگز به اهداف شیطانی خود نمی رسد و حضور ملت امروز در خیابان های ایران نشان می دهد که دشمن شکست خواهد خورد.
اروپام ** 461 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال