چهل سالگی انقلاب؛

رییس جمعیت هلال احمر: انقلاب اسلامی در مسیر کمال پای نهاده است

تهران - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر گفت: انقلاب اسلامی و شکوهمند مردم ایران در 40 سالگی در مسیر کمال پای نهاده است.

«علی ‌اصغر پیوندی» روز دوشنبه در حاشیه برگزاری راهپیمایی بزرگ روز 22 بهمن و بازدید از غرفه های جمعیت هلال احمر استان تهران در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در پاسخ به این سوال که به عنوان یکی از مقام ‌های مسئول نظام، چه اقدامی می ‌توانید انجام دهید تا مردم نسبت به آینده نظام و انقلاب امیدوارتر شوند، اظهار داشت: ما در جمعیت هلال احمر یک شعار و یک هدفی را دنبال می کنیم تا نشاط اجتماعی را در جامعه افزایش دهیم و آن را به عنوان یکی از وظایف راهبردی هلال احمر تلقی می کنیم، ما می توانیم نقش بسیار موثری را در این خصوص داشته باشیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر شمار زیادی از جوانان جذب جمعیت هلال احمر هستند، ما دو میلیون داوطلب عضو داریم، شمار بالایی کارکنان و امدادگران فداکاری داریم که باید بتوانیم نشاط اجتماعی و روحیه امید را برای طراوات جامعه به آن تزریق کنیم.
رییس جمعیت هلال احمر توضیح داد: همه ما باید الگو باشیم اگر بتوانیم این کار را انجام دهیم مطمئنا در بقیه کارها هم موفق خواهیم بود و ما امیدواریم با اقدامات و فعالیت های داوطلبانه و عام المنفعه ای که در همه قسمت ها در شهر و روستا انجام می دهیمنشاط اجتماعی را به جامعه تزریق کنیم .
پیوندی یادآور شد: با افزایش نشاط اجتماعی است که شما می توانید مردم را به نظام و انقلاب امیدوارتر کنید.
وی در پاسخ به این سوال که اولویت مغفول مانده انقلاب اسلامی در این 40 سال کدام بوده است، نیز گفت: بالاخره انقلاب فراز و نشیب های زیادی داشته است و 40 سال از پیروزی آن گذشته و ما در مقابل هجمه های داخلی گاهی در اوایل انقلاب و هجمه های بیرونی در سال های بعد از انقلاب قرار داشته ایم که این هجمه ها در برخی موارد نگذشته اند ما در مسیر خودمان بر اساس اصولی که امام راحل ترسیم کرده بودند به خوبی طی کنیم.
وی اظهار داشت: اما باوجود تمامی این هجمه ها اصلاحات خوبی انجام شده و امیدواریم بتوانیم با توجه بیشتر به مردم و رفاه و آسایش مردم و سهیم کردن بیشتر مردم در تمام امور اجرایی بتوانیم همگام و منسجم به جلو برویم و اگر ما انسجام داخلی داشته باشیم مطمئنا در توطئه ها و حیله گری ها و دشمنی های خارجی ها خنثی می شود.
رییس جمعیت هلال احمر گفت: به برکت انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی، مردم در تعیین سرنوشت خود صاحب اختیار شدند و دولت‌ ها را انتخاب کردند؛ دولت‌های برآمده از اراده ملت نیز خالصانه کار کردند تا حاصل اتحاد مردم و مسئولان دستاوردهای متعدد برای کشور باشد.
وی افزود: اگرچه در 40 سال گذشته مشکلات و چالش‌های بسیاری داشته‌ایم، اما انقلاب رویش‌های بسیاری را نیز به همراه داشته است. پیشرفت‌های ارزشمند ملت ایران مولود روزی است که به جمهوری اسلامی آری گفتند و به آن وفادار ماندند تا به دنیا ثابت شود انقلابی که مردم پشتوانه آن هستند و ریشه آن باخون هزاران شهیدجان گرفته است، قطعا سرفراز خواهد بود.
پیوندی تصریح کرد: اما این پایان کار نیست و اگر اتحاد و همدلی مان را حفظ کنیم افق‌های روشن‌تر در انتظار نظام و ملتی است که در طول چهار دهه تحریم توانسته‌اند بی‌نیاز از بیگانگان و با اتکا به توانایی‌های خود، افتخارات برجسته‌ای رادر عرصه‌های علم، فن‌آوری و صنعت به نام خود ثبت کنند.
وی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر نیز به عنوان یک نهاد مردمی و داوطلب محور، بعد از انقلاب اسلامی در صحنه های متعددی اثرات برجسته ای را از خود برجای گذاشته است. جنگ تحمیلی هشت ساله صحنه های ماندگاری از امدادگری را در تاریخ ثبت کرده است.
رییس جمعیت هلال احمر یادآور شد: زلزله های بزرگ عرصه خدمات داوطلبانه و ایثارگرانه خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر بود. در این سال ها جوانان رشد کردند، پایگاههای امداد و نجات افزایش چشمگیری یافتند، امداد هوایی راه افتاد، درمان اضطراری توسعه یافت و عرصه برای آموزش های همگانی و ارایه خدمات حمایتی و اجتماعی باز شد.
وی افزود: در این سال ها هرجا دردی بود، ما هم با توجه به ظرفیت ها برای تسکین آن اقدام کردیم. سعی کردیم همه جا و برای همه باشیم . اکنون نیز هر کسی فارغ از رنگ و نژاد و مذهب در هر کجا که باشد، نباید امیدش را برای دریافت کمک و رفع مشکل توسط این سازمان بشردوستانه از دست بدهد. ما همچنان خستگی ناپذیر برای رونق این امید تلاش می کنیم و در این مسیر پرفراز و نشیب به همیاری مردمان و تدبیر دولتمردان این سرزمین احتیاج داریم.
پیوندی تصریح کرد: امروز و در این جشن باشکوه ملی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن گرامیداشت یاد شهیدان انقلاب، با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) پیمان دوباره می‌بندیم و در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، داوطلبانه تمام سعی و تلاش‌مان را معطوف سربلندی کشور و نظام جمهوری اسلامی می‌کنیم.
اجتمام **7029**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال